Novinky

  • 23.03.2019 Good Alexander Albon, pilot týmu Toro Rosso, dnes slaví 23. narozeniny

  • 23.03.2019 Good E-Prix San-je vyhrál Jean-Éric Vergne (Techeetah)

  • 23.03.2019 Good Oliver Rowland (Nissan) vyhrál kvalifikaci na závod formule E v čínském San-ja

Facebook Instagram

Whiting všem připomněl, kdo napíše pravidla

Whiting všem připomněl, kdo napíše pravidla

Strategická skupina je ohledně roku 2021 bezmocná

Charlie Whiting v jednom z rozhovorů všem připomněl, kdo má ve F1 na starosti pravidla. Sportovní i technická. Je to Mezinárodní automobilová federace, tedy FIA. Ano, na základě smluv s majiteli F1 a s týmy a existují Strategická skupina F1 a Komise F1. Pravidla musejí být odsouhlasena těmito orgány, kde mají zastoupení majitelé i týmy, než se dostanou k Světové radě motorsportu FIA. Jenže, to platí jen do roku 2020. Po roce 2020 všechny smlouvy vyprší a v platnost mají vstoupit nová pravidla. Jenže ty si FIA může klidně napsat i sama, jelikož i existence Strategické skupiny a Komise končí rokem 2020.

"Je to součást pravidel pro rok 2021. Nemuselo to jít přes Komisi F1, protože to bude platit od roku 2021," řekl ředitel velkých cen o osmnáctipalcových kolech, která bude Pirelli podle nové smlouvy obouvat od roku 2021.

"Nepotřebujeme pravidla předkládat Strategické skupině, protože se blíží její konec a vznik nové zatím není dohodnutý. Ale myslím si, že osmnáctipalcová kola mají podporu velké části týmů. V podstatě všichni souhlasí a týmy o tom už nějakou dobu vědí. Žádné překvapení. A nemyslím si, že by s tím měl někdo problém. Je to součást souboru, který jsme sestavili spolu s FOM (společností Formula One Management zastupující majitele série)."

Komentáře ke článku