Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Proč se Keke Rosberg začal stranit médií?

Proč se Keke Rosberg začal stranit médií?

Už nechtěl pořád mluvit o svém synovi

Když Nico Rosberg vyhrával velké ceny, jeho otec nikdy nebyl nablízku. Výjimkou byl poslední závod sezony 2016 v Abú Zabí, kam ale přiletěl z nedaleké Dubaje až během něj. To byla vzácná chvíle, když přítomní fotografové mohli získat společné fotky otce a syna, dvou mistrů světa, jednoho z roku 1982 a jednoho zcela čerstvého. Úřadující šampion o pár dní později oznámil ukončení kariéry a jeho otec už nemusí skrývat skutečnost, že se před sportovní veřejností začal ukrývat právě kvůli synově kariéře.

"Z očí veřejnosti jsem se kompletně vytratil v roce 2010," přiznal 69letý Keke Rosberg v rozhovoru pro Sky Sports F1. Rok 2010 byl Nikovým prvním u Mercedesu. "Bylo to hlavně proto, že dostat se k jezdci F1 je velmi těžké. Takže co si řeknou novináři? Taťka jen tak posedává, nic nedělá, tak se půjdeme zeptat jeho. Uvědomil jsem si, že jsem v záři reflektorů více, než by mi příslušelo, a to pouze proto, že jsem mluvil o Nikovi. Řekl jsem si dost, stačilo, v tomto nechci pokračovat. Začal jsem kategoricky odmítat všechny žádosti a stáhl jsem se."

Když finský šampion z 80. let přestal závodit, začal dělat manažera svým mladším krajanům. Pod jeho křídla se dostali JJ Lehto i Mika Häkkinen a přirozeně vedl i mladého Nika, ale v F1 se této role vzdal.

"Když jsem řekl: Skoč!  a on se zeptal: Proč?, tak jsem věděl, že je čas s tím skončit. Považuji to za jeden ze svých největších úspěchů. Dokázal jsem ho nechat jít vlastní cestou přesně v ten správný moment."

Komentáře ke článku