Novinky

  • 23.05.2019 Bad Hamilton zaplatí v Monaku 400 eur za překročení povolené rychlosti v boxové uličce

  • 23.05.2019 Good Také druhý trénink v Monaku ovládl Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 23.05.2019 Good Vítězem prvního tréninku na VC Monaka se stal Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Salaquarda dojel na Red Bull Ringu čtvrtý

Salaquarda dojel na Red Bull Ringu čtvrtý

Dobrý výkon posádky I.S.R. na mokré trati

Piloti týmu I.S.R. Filip Salaquarda a Frank Stippler dosáhli dosud nejlepšího umístění v seriálu ADAC GT Masters. V jeho třetím pokračování na Red Bull Ringu obsadili v nedělním závodě čtvrté místo.

Úspěchu předcházel sobotní nezdar, kdy pouť českého Audi R8 LMS skončila v hromadné kolizi pár metrů po startu. Poškozené řízení mu nedovolilo pokračovat.

V odvetě Stippler zariskoval a na mokrou trať vyrazil na hladkých pneumatikách. Vše nicméně bez problémů ustál. Po vystřídání se Salaquarda dokonce na chvíli propracoval na druhou příčku. Jak ale asfalt osychal, začal se propadat a nakonec byl odmávnut jako pátý. Po penalizaci jednoho ze soupeřů pak posádka poskočila na čtvrté místo.

Výsledky:

Sobota:

1. Keilwitz/Kirchhöfer (Callaway Competition, Corvette C7 GT3), 2. Bernhard/Estre (Küs Team75 Bernhard, Porsche 911 GT3), 3. Van der Linde/Van der Linde (Land Motorsport, Audi R8 LMS), 4. Jaminet/Renauer (Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3), 5. Ludwig/Renauer (HB Racing, Ferrari 488 GT3)…

Neděle:

1. Keilwitz/Kirchhöfer (Callaway Competition, Corvette C7 GT3), 2. Bortolotti/Caldarelli (GRT Grasser, Lamborghini Huracan GT3), 3. Götz/Pommer (Team HTP, Mercedes-AMG GT3), 4. Salaquarda/Stippler (Team I.S.R., Audi R8 LMS), 5. Asch/Stolz (Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT3)…

Průběžné pořadí:

1. Kirchhöfer, Keilwitz 86, 2. Jaminet, Renauer 62, 3. Pommer, Götz 52…10. Salaquarda, Stippler 28.

Komentáře ke článku