Boccolacciho zdařilý reparát

Hungaroring – 2. závod

Boccolacci vybojoval pro stáj MP Motorsport její premiérové vítězství v seriálu GP3. S převahou vyhrál před chráněnci Ferrari a Renaultu Ilottem a Hubertem.

Ital v první zatáčce úvodního kola odolal náporu, zato za ním se v tlačenici hodně měnilo pořadí. Ilott se vyřítil vpřed po vnější stopě, vyjel z dráhy, ale stačil se vrátit na druhé pozici před Hubertem. Ten poskočil ze šestého místa na třetí před Correu.

Boccolacci si postupně vytvořil více než pětisekundový náskok, ale několik kol před cílem ho Ilott s Hubertem, kteří přestali šetřit pneumatiky, začali stíhat. Jenže Boccolacci se tím nenechal rozhodit a pod šachovnicí projel s náskokem 2,3 vteřiny.

Zaznamenal tak svůj první triumf v sezoně, neboť z výhry na domácím okruhu Paula Ricarda se dlouho neradoval. Byl tehdy diskvalifikován za to, že mu po skončení závodu nezbylo v nádrži palivo, aby mohl poskytnout vzorek ke kontrole.

Ilott si udržel druhou příčku před Hubertem a oba si zajistili další přísun bodů do boje o titul. Hubert nyní vede v celkové klasifikaci právě před Ilottem o patnáct bodů.

Tatiana Calderónová si vyjela první bod v letošním šampionátu

Pulcini kroužil od začátku pátý. Když se klání přehouplo do poslední třetiny, začal útočit na Correu. Nakonec ho předstihl a byl odmávnut jako čtvrtý.

Vítěz sobotního závodu Mazepin brzy přišel o osmou příčku na startu. Nechal se předjet Calderónovou, Piquetem, Menchacou a Laaksonenem a umístil se až jako dvanáctý, takže tentokrát zůstal bez bodu.

Průběžné pořadí po 12 závodech: 1. Hubert 129, 2. Ilott 114, 3. Pulcini 99, 4. Mazepin 98, 5. Piquet, 6. Alesi, 7. Bocolacci 58, 8. Lorandi 42, 9. Tveter 42, 10. Hughes 37, 11. Correa 26, 12. Beckmann 26, 13. Mawson 18, 14. Kari 5, 15. Laaksonen 3, 16. Menchaca 3, 17. Calderónová 1, 18. Aubry 1.

1. Dorian Boccolacci MP Motorsport Mecachrome 27:27,055 17 17
2. Callum Ilott ART Grand Prix Mecachrome 27:29,363 17 12
3. Anthoine Hubert ART Grand Prix Mecachrome 27:30,999 17 10
4. Leonardo Pulcini Campos Racing Mecachrome 27:37,764 17 8