Na úvod byl nejlepší Hunter-Reay

Grand Prix of Sonoma – 1. trénink

Nejlepší čas v úvodním tréninku na finálový závod letošní sezony na okruhu Sonoma Raceway si připsal Hunter-Reay. I přesto, že předchozí závod na okruhu v Portlandu dokončil na stříbrné příčce, přišel Hunter-Reay minule i o matematickou šanci bojovat o titul.

Z uchazečů o mistrovský pohár si vedl nejlépe lídr šampionátu Dixon, který v prvním tréninku zajel druhý nejlepší čas. Následoval jej Power, jehož šance už je spíš jen matematická. Stejně jako Power je na tom i jeho stájový kolega Newgarden. Ten se ale na trati v úvodním tréninku vůbec neobjevil. Krom toho, že bojuje s následky otravy jídlem, měl tým problém s palivovým čerpadlem a obhájce titulu zůstal v boxech.

Dixonův nejvážnější soupeř Američan Rossi byl v úvodním tréninku osmý. Do první desítky se vešla celá čtveřice pilotů týmu Andretti Autosport. Andretti skončil pátý a nováček Veach devátý.

Trénink se vydařil také trojici pilotů týmu Dale Coyne Racing. Bourdais skončil desátý a hned za ním se umístili stájoví kolegové Fittipaldi a Ferrucci. Hlavně mladý Američan Ferrucci, pro něhož to je teprve třetí závodní víkend v IndyCar, ukazuje velký potenciál a to, že ne náhodou na něj sázel tým Haas.

Pro dva piloty je Sonoma debutovým závodem v kariéře. Vicemistr letošního ročníku Indy Lights Herta, syn bývalého pilota CART a IndyCar Briana Herty, byl v úvodním tréninku šestnáctý. Mexičan O´Ward, letošní šampion Indy Lights, byl 24. Oba nasazuje tým Harding Racing.