Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Potápí Ferrari druhý senzor FIA?

 Potápí Ferrari druhý senzor FIA?

Motorové kouzlo může být nenávratně pryč

Proč mělo Ferrari tak slabé závody v Singapuru i v Rusku? Auto motor und sport se domnívá, že zná odpověď.

Pohonná jednotka Ferrari byla od začátku sezony v hledáčku konkurence a po pár závodech se jí podívala na zoubek i Mezinárodní automobilová federace. Přesněji, chtěla se podívat. Nějaký čas trvalo, než zaměstnanci FIA vůbec pochopili, jak přibližně novinky v rekuperačních systémech pohonné jednotky z Maranella fungují. Poté byl na "podezřelé" místo umístěn senzor, ale nic se nestalo, Ferrari nadále získávalo na rovinkách alespoň tolik, kolik Mercedes v zatáčkách. V Singapuru i v Soči se ale tento efekt ztratil, čehož si všiml i Cyril Abiteboul.

"Bylo to jasně vidět na datech z GPS," řekl šéf Renaultu o tom, jak červené vozy přišly o mimořádně dobrou akceleraci ze zatáček.

Motorový boss Mercedesu Andy Cowell byl zdrženlivější: "Červený vůz je stále velmi výkonný." To se nedá srovnat s prohlášeními typu: "Ferrari má jasně nejsilnější motor," jaké se k nám donesly v létě.

Německý auto, motor und sport přišel se zprávou, že FIA ​​zjistila, kde je třeba umístit druhý senzor kontrolující dodržování technických pravidel. Zatím jsou to ale vše jen nepotvrzené zprávy a dohady.

"Nemyslím si, že už je čas vynést rozsudek. Počkejme si, jak bude vypadat dalších pár závodů. Pokud bude trend pokračovat, budeme si muset říct: Dobře, evidentně se něco změnilo. Ale teď je ještě příliš brzy," řekl Nico Rosberg pro Sport1.

Komentáře ke článku