Novinky

  • 18.10.2019 Bad McLaren ukončí po sezoně spolupráci s brazilským petrolejářským koncernem Petrobras

  • 17.10.2019 Good Kimi Räikkönen dnes slaví 40. narozeniny

  • 17.10.2019 Neutral Týmy F1 zamítly návrh na zavedení kvalifikačního závodu již v sezoně 2020

Facebook Instagram

Scott Dixon se stane opravdovým rytířem

Scott Dixon se stane opravdovým rytířem

Ocenění šampiona IndyCar

Novozélandský závodník Scott Dixon prožívá skvělé období. Obhájce titulu v IndyCar vyhrál zatím poslední závod v Detroitu a po něm následovalo další velké ocenění.

V rámci vyznamenávání význačných osob při příležitosti narozenin Jejího Veličenstva královny se pětinásobný vítěz seriálu IndyCar v tomto měsíci stane rytířem Novozélandského řádu za zásluhy.

V seznamu osob, jimž budou udělena čestná vyznamenání při příležitosti královniných narozenin, se odráží uznání výjimečných lidí. Do roku 1995 se britská vyznamenání udělovala osobám narozeným v členských zemích britského společenství. Ale v roce 1996 byl zaveden samostatný novozélandský systém královských vyznamenání, jimiž se oceňují záslužná činnost, statečnost a dlouhá vojenská služba.

Scott Dixon při oficiálním fotografování účastníků 103. ročníku Indy 500

Její Veličenstvo královna Alžběta II. uděluje řády a vyznamenání dvakrát za rok: na Nový rok a o svých oficiálních narozeninách, které vycházejí na druhou červnovou sobotu. Nejrůznější tituly uděluje lidem ze všech možných oblastí života a průmyslových odvětví. Vyznamenání se předávají slavnostně v Buckinghamském paláci.

Scott Dixon se stává rytířem Novozélandského řádu za zásluhy jako projev uznání zásluh o rozvoj motoristického sportu.

Nyní 38letý Dixon závodí v IndyCar od roku 2001 a za tu dobu vybojoval pět mistrovských titulů, všechny ve stáji Chip Ganassi Racing. Momentálně je na historickém žebříčku vítězů se 45 vítězstvími (včetně triumfu v závodě na 500 mil v Indianapolisu v roce 2008) třetí za A. J. Foytem a Mariem Andrettim.

Kromě toho je trojnásobným vítězem čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně.

 

 

Komentáře ke článku