Novinky

  • 07.08.2020 Bad FIA označila letošní vůz týmu Racing Point za nelegální

  • 07.08.2020 Neutral Racing Point oznámil, že i o tomto víkendu s jeho vozem nastoupí Nico Hülkenberg

  • 06.08.2020 Good Antonio Felix da Costa (Techeetah) vyhrál i druhý závod formule E v Berlíně

Facebook Instagram

Sportovní komisaři VC Kanady poskytli rozhovory

Sportovní komisaři VC Kanady poskytli rozhovory

Stojí si za svým, Vettel mohl dopadnout mnohem hůře

Všichni tři sportovní komisaři, kteří rozhodovali při Velké ceně Kanady, přerušili mlčení a promluvili o incidentu mezi Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem.

V případě Hanse-Gerda Ennsera nepodržel krajan krajana. Pro rakouskou tiskovou agenturu APA uvedl, že Vettel mohl klidně dostat ještě větší trest. „Pět sekund bylo absolutní minimum. Za nebezpečný návrat na trať lze uložit desetisekundovou nebo dokonce i dvacetisekundovou penalizaci,“ zdůraznil.

Pokud jde o prohřešky pilota Ferrari do dojetí do cíle, tedy odmítnutí povinného rozhovoru a nedovolenou manipulaci s tabulemi v parc fermé, uvedl Ennser, že tyto skutečnosti jim byly hlášeny. „Byli jsme však toho mínění, že jsou plodem vzedmutých emocí a velkého tlaku, jemuž byl Vettel vystaven. Proto jsme se jimi dále nezabývali,“ vysvětlil.

 

Emanuela Pirra se dotkly komentáře některých osobností

 

Jeho kolega Emanuele Pirro, který svého času jezdil bez většího úspěchu F1, ale hlavně pětkrát vyhrál v Le Mansu, zaujal pózu ukřivděného. Dotkly se ho zejména komentáře některých osobností, jako Nigela Mansella a Maria Andrettiho. „Naštěstí se jiní zachovali solidárně,“ prohlásil s poukazem na postoj Nika Rosberga. „Ale bolí to. Měli by si uvědomit, že svět se změnil a závody také. Není jednoduché, přijmout takové rozhodnutí, ale integrita F1 musí zůstat zachována."

Posledního do party, Belgičana Matthieua Remmerieho, vyzpovídal web Sporza. Z celé trojice byl nejodvážnější: „Pokud by někdo navrhl změnu pravidel, byl bych pro. Možná někdy zacházejí příliš daleko. Pořád budou ale nastávat situace z tohoto pohledu hraniční.

Komentáře ke článku