Novinky

  • 16.07.2020 Neutral Spekuluje se, že novým šéfem Ferrari ve F1 bude Antonello Coletta, vedoucí programu GT

  • 15.07.2020 Neutral Alfa Romeo znovu postaví do 1. tréninku na VC Maďarska Roberta Kubicu

  • 15.07.2020 Neutral Nico Hülkenberg pojede v srpnu jako host na Nürburgringu závod ADAC GT Masters

Facebook Instagram

Montréal hlásí realistický optimismus

Montréal hlásí realistický optimismus

Rozhodne se po Velikonocích

Promotér VC Kanady Francois Dumontier se vyjádřil pozitivně ohledně možnosti jejího uspořádání v původním termínu 14. června. Zadní vrátka si ale samozřejmě nechal otevřená.

V Kanadě totiž bylo ke 24. březnu registrováno přibližně 2000 osob, infikovaných koronavirem. Z nich 27 zemřelo. Šíření nákazy se zatím nedaří zastavit.

Minimálně jednou za dva dny jsem v kontaktu s vedením formule 1. Neustále také jednám s městskými úřady a s vládou. Podle aktuálního stavu pojedeme 14. června. Jsme optimisty, ale současně realisty,“ uvedl Dumontier. 

Kanadská velká cena se těší obrovskému zájmu diváků a má jedinečnou atmosféru. Foto: Pirelli

Podle něj konečné rozhodnutí musí padnout v horizontu dvou až tří týdnů. Potom už by bylo třeba začít s přípravami přímo na okruhu Gillese Villeneuvea. Zejména výstavba tribun potřebuje čas.

Předpokládám, že o případném odložení bychom spolu s F1 informovali hned po Velikonocích. V současné době se věci dopředu příliš nehýbají, protože až do 13. dubna platí přísná omezení pohybu na veřejnosti a většina spolupracovníků vykonává svoji práci z domova,“ konstatoval Dumontier.

Eventuální odsunutí do počínající zimy nepřipadá u Montréalu v úvahu. Závodilo by se patrně na sněhu a za třeskutého mrazu. „Potřebovali bychom to stihnout do konce října,“ zdůraznil šéf pořadatelského týmu.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku