Novinky

  • 17.09.2019 Good Sir Stirling Moss, vítěz 16 velkých cen a 4krát vicemistr světa F1, slaví 90. narozeniny

  • 16.09.2019 Neutral Audi vyjednává s managementem Roberta Kubici o jeho přestupu do DTM

  • 16.09.2019 Neutral Haas představil podobu vozu bez log bývalého titulárního partnera Rich Energy

Facebook Instagram

Leclerc a Verstappen si vyměnili role

Leclerc a Verstappen si vyměnili role

Verstappen přišel o vítězství, Leclerc se obhajoval

O vítězi minulé velké ceny rozhodl kontakt mezi vozy Maxe Verstappena a Charlese Leclerka. Prvně jmenovaný počkal s brzdami, v zatáčce byl v silnější pozici a Leclerc měl na výběr pouze dobrovolný ústup anebo kolizi, přičemž si vybral to druhé. Po závodu Leclerc mluvil o neférovosti, Verstappen o tvrdém závodění. Teď ale přinášíme video, ve kterém mají vyměněné role.

Jedná se o záznam z roku 2012, kdy se dnes 21letý Nizozemec a stejně starý Monačan potkali v závodě motokár série WSK Euro. Verstappen si v něm stěžuje na neférové ​​počínání soupeře poté, co přišel o vítězství.

"Bylo to prostě neférové. Já vedu, on mě chce předjet. On do mě strčí, já strčím do něj a on mě pak vystrčí mimo trať. To není spravedlivé!" řekl redaktorovi TKart Magazine mladík kráčející za svým otcem, bývalým závodníkem F1.

"Nic to nebylo, pouze běžný závodní incident," sdělil klidným hlasem Leclerc stejnému novináři.

"Ano, je to zábavné, jsou toho plné sociální sítě," přiznává dospělý Leclerc před VC Velké Británie. "Uplynulo sedm let a všechno je stejné, jenomže naopak a ve formuli 1, kde závodíme za špičkové týmy."

Komentáře ke článku