Novinky

  • 22.01.2021 Neutral První závod seriálu IndyCar v Barber Motorsports Parku byl posunut z 11. na 18. dubna

  • 22.01.2021 Neutral Jenson Button se stal poradcem týmu F1 Williams

  • 21.01.2021 Neutral Ferrari chystá na příští týden soukromý test pro Charlese Leclerka a Carlose Sainze

Facebook Instagram

Gaslyho musel umravnit Horner

Gaslyho musel umravnit Horner

Francouz nechtěl pustit před sebe kolegu

Pierre Gasly sice konečně v Silverstone výsledkově nezklamal, jenže u týmu má další vroubek. Zdráhal se totiž pustit před sebe kolegu Maxe Verstappena.

Jak známo, Vestappen se za Gaslyho propadl po své druhé zastávce, kterou uskutečnil během neutralizace závodu. Oba dva v té chvíli jeli na tvrdých pneumatikách, Nizozemec je měl čerstvější.

Na velitelském můstku Red Bullu viděli, že Gasly ztrácí kontakt s Vettelem, zatímco Vestappen má v zádech Leclerka. Proto rozhodli, aby si oba jejich piloti prohodili pořadí.

Pierre Gasly si v Silverstone chvíli hrál na hluchého

Francouzův závodní inženýr Mike Lugg se mu to nejprve pokoušel naznačit zastřenou formou: „Mysli na to, že jste na rozdílných strategiích.“ Když se nic nedělo, přitvrdil. „Neztrácej čas s Maxem. Když se tě pokusí předjet, pusť ho a nech se jím táhnout k Vettelovi,“ neslo se éterem. Zase žádná reakce.

To už došla trpělivost i šéfovi. „Pierre, tady je Christian. Musíš nechat Maxe jet, jsi na jiné strategii,“ zpražil neposlechu. Tomu patrně blesklo hlavou, že jde do tuhého a před zatáčkou Stowe uhnul druhému red bullu z cesty.

V cíli se hříšník ovšem tvářil, jako by se nic nestalo. „Možná jsme se trochu zdrželi, ale nebylo to nic dramatického. Byli jsme na rozdílných strategiích,“ prohlásil. Škoda, že k tomuto poznání dospěl tak pozdě…

Komentáře ke článku