Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Albon byl konečně rychlý, jenže až moc

Albon byl konečně rychlý, jenže až moc

Horner ho přesto pochválil

Ani nový závodní inženýr Simon Rennie nezabránil dalšímu úletu Alexandera Albona. Mladík je vystaven značnému tlaku, zejména v souvislosti s pověstmi o možném návratu Sebastiana Vettela do Red Bullu, a zatím se s ním nedokáže úplně vyrovnat.

Včera se v Silverstone zdálo, že alespoň na chvíli učiní přítrž výtkám, podle nichž je oproti Maxu Verstappenovi vyloženým loudalem. Ve druhém tréninku předvedl velmi solidní rychlost. Jenže potom to v zatáčce Stowe evidentně přehnal a vletěl do bariéry.

Záď mně náhle odešla a já měl plné ruce práce s tím, abych vyrovnal smyk. Už jsem si myslel, že jsem za vodou, jenže přišel další do protipohybu,“ líčil krajně nepříjemný zážitek, během kterého byl krátkodobě vystaven přetížení 20 g. Následná prohlídka ve zdravotním středisku na okruhu naštěstí neodhalila žádné zranění. 

Alex za to vzal tentokrát až moc důrazně. Foto: Red Bull

V autě jsem se cítil velice dobře. Po pravdě řečeno, očekával jsem horší průběh, ale od prvního okamžiku vůz fungoval bezvadně,“ liboval si Thajec v pátek večer, navzdory předchozí ráně. „Jako tým jsme udělali jednoznačně krok vpřed. Jenže Mercedes zdaleka neukázal veškerý svůj potenciál.

Potěšila ho nepochybně i následující slova, protože je vyřkl jeho nadřízený, šéf Red Bull Racingu Christian Horner: „Je jasné, že ještě musí přizpůsobit svůj jezdecký styl technice. Tentokrát jsem ale zaznamenal řadu pozitivních momentů. Víme, že náš letošní monopost se nechová optimálně. Vypořádat se s tím není pro málo zkušeného závodníka právě jednoduché. Alex jednoduše potřebuje čas a my ho všemožně podpoříme.“

Zdroj a úvodní foto: Red Bull