Novinky

  • 16.06.2022 Good V Melbourne budou od příštího roku závodit F2 i F3.

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

Facebook Instagram

Vina za kolizi byla 50 na 50

Vina za kolizi byla 50 na 50

Komisaři s Albonem nesouhlasí

Alexander Albon má za sebou další nepříliš povedený víkend. Po startu z horší poloviny roštu si se štěstím dojel pro osmé místo. Jednou z příčin byla i kolize s Kevinem Magnussenem, za kterou obdržel pětisekundový trest.

"Podle mě to byla situace 50 na 50," citoval jezdce Red Bullu web Crash. "Kevin vyjel mimo dráhu a začal se vracet zpět, ale nejprve tam bylo dostatek místa. Řekl jsem si: Dobře, takže mě nevidí. Jenže mezera se uzavřela příliš rychle. Náraz mi poškodil vůz. Škoda. Rychlost přesto nebyla špatná, ale k bodům nám pomohly defekty pneumatik."

Albonův šéf Christian Horner také vidí chybu na obou stranách, ale chápe, že Albon dostal malý trest.

"Kevin udělal chybu, musel jet zeširoka, a Alex zaútočil. Hned se chtěl stáhnout, ale už se nedalo. Pětisekundový trest je asi fér. Pak měl skvělý závod, z chvostu pole se vrátil na body,“ řekl po závodě Horner.

Komisaři připsali vinu hlavně Albonovi.

"Po shlédnutí videozáznamů bylo rozhodnuto, že incident v 18. zatáčce byl hlavně Albonovou vinou. V této zatáčce se předjíždí zřídkakdy a velmi těžko. Albonův vůz byl sice rychlejší, ale komisaři usoudili, že se k útoku odhodlal, když už bylo pozdě a prostor uvnitř zatáčky se ztrácel. Zdá se, že se snažil v poslední chvíli zabránit kolizi a komisaři také vzali v potaz, že Magnussen měl pomalý výjezd ze 17. zatáčky," píše se v oficiální zprávě.

Albon přišel k bodům jako slepý k houslím. Foto: Red Bull

Zdroj: FORMULE.CZ