Novinky

  • 20.09.2019 Good Druhý trénink na VC Singapuru vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 20.09.2019 Bad Lewis Hamilton dostal pokutu 5000 eur za příliš chladné palivo

  • 20.09.2019 Good Úvodní trénink na VC Singapuru se stal kořistí Maxe Verstappena (Red Bull)

Facebook Instagram

Podle Browna nastal čas praštit do stolu

Podle Browna nastal čas praštit do stolu

Tahanice o nová pravidla musí utnout FIA

Neustále se protahující dohadování o nových pravidlech, platných od sezony 2021, začíná jít na nervy stále více lidem. Patří k nim také šéf McLarenu Zak Brown (na titulním snímku s Landem Norrisem během návštěvy newyorské burzy) .

Omíláme pořád dokola jedno a totéž,“ rozčiluje se nad ztraceným časem. „Nikam se ale neposunujeme, protože všichni drží svoje pozice.“ Jako pravý Američan tudíž doporučuje bouchnout do stolu.

Konečné znění sportovního i technického předpisu mělo být původně na stole v červnu, nyní je zveřejnění odsunuto na říjen. Brown nevěří ani tomuto termínu. „Všechno to jsou jen strategické hrátky velkých týmů,“ tvrdí. 

McLaren je zásadním odpůrcem průtahů s přijetím nových pravidel

McLaren se také spolu s Renaultem nejvíce stavěl na zadní, pokud šlo o schválení zmíněného posunu. Nakonec kývl, když mu bylo přislíbeno, že se už nebude hýbat se zásadami, týkajícími se financí. „Že by se v příštích třech měsících všichni účastníci šampionátu poprvé v historii F1 na něčem jednomyslně shodli, tomu snad nemůže nikdo věřit,“ je přesvědčen.

Podle Browna by nyní měla do hry vstoupit FIA a rozhodnout z „moci úřední“: „Nemyslím si, že příští a přespříští schůzka Strategické skupiny k něčemu povedou. Uslyšíme jen to, co v uplynulých dvanácti měsících. Nikdy se nedopracujeme k ideálnímu stavu, každý musí v něčem slevit a přizpůsobit se.

Komentáře ke článku