Novinky

  • 13.10.2019 Neutral Racing Point podal protest proti brzdovému systému vozů Renault

  • 13.10.2019 Bad Charles Leclerc obdržel penalizaci 15 sekund a klesl na 7. místo ve VC Japonska

  • 13.10.2019 Good Tým Mercedes s předstihem obhájil prvenství v Poháru konstruktérů

Facebook Instagram

Mercedes mění strategii, chce silné zákazníky

Mercedes mění strategii, chce silné zákazníky

Renault prý nikoho nepotřebuje, vystačí si sám

Mercedes nedávno oznámil podpis nové dohody s týmem McLaren, jenž bude od roku 2021 opět používat jeho motory. S Mercedesem pokračuje také Williams, měl by zůstat Strollův sílící Racing Point a prý také tovární tým.

Proč Mercedes změnil strategii? Vždyť ještě před dvěma lety dal Zaku Brownovi košem, což McLaren nasměrovalo k Renaultu. Toto Wolff vysvětluje, že to zapadá do větších změn, které F1 čekají v roce 2021.

"Očekávám, že v roce 2021 začne nová éra a startovní pole bude vyrovnanější," řekl šéf týmu Mercedes. "Jako dodavatelé motorů budeme čelit nové situaci zahrnující i konkurenceschopnější zákazníky. Ke dvěma, které máme v současnosti, proto přidáváme silný McLaren.

Kroky podniknuté Zakem (Brownem) a Andreasem (Seidlem) vypadají velmi slibně. Výhody tedy převážily potenciální nevýhodu, plynoucí z boje proti silnému soupeři, kterým pro nás McLaren v budoucnu může být."

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul mezitím vysvětlil, proč je možná i lepší, že motory francouzské automobilky bude pravděpodobně používat pouze její tovární tým.

"Když jsme naposledy vyhráli v letech 2005 a 2006, tak jsme také dělali motory pouze sami pro sebe," uvedl. "Akceptujeme, že máme omezené zdroje a možná bude lepší, když nás nebude rozptylovat nikdo další a soustředíme se výhradně na sebe. I z pohledu pravidel, v nichž se tlačí na standardizaci a zjednodušení aerodynamiky, věříme, že dvěma klíčovými faktory budou motor a jeho integrace do šasi. Z tohoto uhlu pohledu bude opravdu lepší myslet jen na sebe. Věříme našemu vývoji a ani netajíme, že si své věci raději necháme pro sebe."

Komentáře ke článku