Novinky

  • 08.11.2019 Good V areálu PVA Expo Praha v Letňanech dnes začíná výstava závodní techniky Racing Expo

  • 06.11.2019 Neutral V Brixworthu probíhají oslavy zisku obou titulů Mercedesu ve F1

  • 04.11.2019 Neutral Alfa Romeo potvrdila, že Antonio Giovinazzi za ni bude závodit ve F1 i v roce 2020

Facebook Instagram

Arden po dvaceti letech končí

Arden po dvaceti letech končí

Ve F2 ho nahradí německá stáj HWA Racelab

Další tradiční jméno mizí z vrcholného formulového sportu. Do příštího ročníku šampionátu F2 se už nepřihlásil britský Arden. Nahradí ho německá stáj HWA Racelab.

Obě organizace spolupracovaly již v minulosti. HWA se účastnilo seriálu F3 a razilo cestu Mercedesu ve formuli E. S příchodem tovární ekipy trojcípé hvězdy do elektrického mistrovství se mu uvolnily kapacity, které se rozhodlo využít v „předpokoji F1“.

Těšíme se na další výzvu,“ uvedl při této příležitosti šéf HWA Ulrich Fritz. „Nyní jsme po F3 zastoupeni i ve vyšším stupínku formulové pyramidy FIA. To nám umožní kontinuálně rozvíjet talent mladých závodníků.“ 

HWA Racelab se letos zúčastnil šampionátu F3 (na snímku Jake Hughes)

Arden, který kdysi zakládal Christian Horner a jenž je veden jeho otcem Garym, se hodlá zaměřit na jiné, blíže nespecifikované aktivity.

Během dvacetiletého působení ve F2, respektive jeho předchůdcích, vybojoval dva tituly v někdejší F3000. Zasloužili se o ně Björn Wirdheim (2003) a Vitantonio Liuzzi (2004). V posledních letech však výsledky nestojí za moc. V této sezoně figuruje tým v aktuálním pořadí z deseti účastníků na osmém místě.

Komentáře ke článku