Novinky

  • 09.08.2020 Good Sprint F2 v Silvestone se stal kořistí Jukiho Cunody (Carlin)

  • 09.08.2020 Good Bent Viscaal (MP Motorsport) se stal vítězem nedělního závodu F3 v Silverstone

  • 08.08.2020 Good Maximilian Günther (BMW) zvítězil v dalším závodě formule E v Berlíně

Facebook Instagram

Mercedes původně Hamiltona vůbec nechtěl

Mercedes původně Hamiltona vůbec nechtěl

Lepší volbou se zdál být i Heidfeld

Nick Fry prozradil jednu zajímavost ze zákulisí přestupu Lewise Hamiltona z McLarenu do Mercedesu. Zatímco vedení týmu bylo nadšeno myšlenkou, že právě mistr světa z roku 2008 nahradí odcházejícího sedminásobného šampiona Michaela Schumachera, špičkový management německé automobilky byl proti. Vedle Nika Rosberga si představoval spíše Nicka Heidfelda. Kdyby si prosadili své, Hamilton by teď nejspíš nebyl šestinásobným šampiónem.

"Zpočátku jsem Mercedes nemohl přesvědčit, že by bylo dobré oslovit Lewise," píše bývalý ředitel týmu Mercedes ve své knize Survive. Drive. Win.

"Nejednou jsme se od nich odcházeli s tím, že se máme vrátit s lepším nápadem. Z nějakého důvodu jsme se měli poohlédnout po jezdcích jako Nick Heidfeld, který by k nám šel strašně rád a opakovaně mi posílal fotografie sebe, své rodiny i svého psa v marné snaze vyvolat ve mně nějaký zájem."

Fry dále prozrazuje, že v úvahu připadal i Paul di Resta a tým byl dokonce osloven Jacquesem Villeneuvem, jenž měl zájem vrátit se do F1 a obsadit Schumacherovo místo. Hamilton by se do Mercedesu nejspíš nikdy nedostal, nebýt příchodu Nikiho Laudy, který měl posílit manažerskou strukturu týmu, zlepšit komunikaci s médii i uvnitř týmu, ale nenechat se omezovat.

"Jdi a udělej to (podepiš s Hamiltonem) a já pak půjdu požádat Mercedes o odpuštění!" řekl Fryovi Lauda.

Poté bylo ještě potřeba přesvědčit Hamiltona, aby šel z druhého nejúspěšnějšího týmu F1 do stáje, se kterou nedokázal vyhrávat ani Michael Schumacher. Trvalo měsíce přesvědčit ho, že McLaren není dobrou volbou do budoucna a také v tomto sehrál Lauda klíčovou roli.

Komentáře ke článku