Novinky

  • 16.07.2020 Neutral Spekuluje se, že novým šéfem Ferrari ve F1 bude Antonello Coletta, vedoucí programu GT

  • 15.07.2020 Neutral Alfa Romeo znovu postaví do 1. tréninku na VC Maďarska Roberta Kubicu

  • 15.07.2020 Neutral Nico Hülkenberg pojede v srpnu jako host na Nürburgringu závod ADAC GT Masters

Facebook Instagram

Do juniorky Red Bullu přijali Američana

Do juniorky Red Bullu přijali Američana

Crawford si zkusí evropskou F4

Do juniorského programu Red Bullu byl přijat Američan. A jak zdůraznil Helmut Marko, je to opravdový „amík“, tedy nikoliv v Evropě dlouhodobě usazený Yankee.

Jmenuje se Jak Crawford a je mu čtrnáct. S monoposty má zatím zkušenosti ze začátečnického seriálu USF2000, který ovšem „nemá přílišnou vypovídací hodnotu“, jak se kulantně vyjádřil Marko.

Mládenec zaujal během testů na Red Bull Ringu loni v listopadu. „Rychlejší byl jen náš Jonny Edgar. Byli tam ale i lidé z Premy nebo US Racingu, a ty porazil. Na Edgara navíc ztratil jedinou desetinu,“ podotkl Marko, který poslal zámořský talent vydobýt si ostruhy do německé a italské F4. Pod křídla si ho vezme tým Van Amersfoort Racing.

Helmut Marko je s fungováním juniorského programu spokojen

Přiřadí se tak po bok Red Bullem podporovaných již zmíněného Edgara, Jüriho Vipse, Dennise Haugera, Liama Lawsona, Jukiho Cunody nebo Micka Doohana. „Mohu konstatovat, aniž bych se chtěl nějak vychloubat, že mladí, pokud mají na výběr, zkoušejí to nejdříve v Red Bullu,“ pochválila se Mateschitzova pravá ruka pro motorsport. „Náš systém funguje. Nejdeme na kompromisy a uzavíráme férové smlouvy.

Pravdou nicméně je, že žádný kandidát na brzký vstup do F1 se mezi frekventanty nerýsuje. Nejblíže k tomu má Cunoda, který se posunul do F2. Vips pojede japonskou Super Formuli, což může (ale nemusí) být do určité míry krok stranou.

Komentáře ke článku