Novinky

  • 29.05.2020 Good Renault potvrdil, že zůstane v MS F1 i po této sezoně

  • 29.05.2020 Neutral Společnost, do níž patří tým F1 Williams, byla nabídnuta k prodeji

  • 28.05.2020 Neutral Znovu se šíří zprávy o odchodu Tota Wolffa z funkce šéfa týmu Mercedes ve F1

Facebook Instagram

Uskuteční se premiérová Velká cena Vietnamu?

Uskuteční se premiérová Velká cena Vietnamu?

Neřešitelná karanténa

Další velké ceně zvoní umíráček. Pokud nedojde k nějaké zásadní změně, 5. dubna se premiérová Velká cena Vietnamu neuskuteční.

Vláda této asijské země totiž právě přijala nařízení, podle kterého občané z oblastí, nejvíce postižených koronavirem, tedy Číny, Jižní Koreje, Íránu a Itálie, se na hranicích musejí vykázat potvrzením o svém zdravotním stavu a následně podstoupit čtrnáctidenní karanténu.

Vzhledem k tomu, že o dva týdny dříve je na programu Velká cena Bahrajnu, znamená to pro osazenstvo týmů Ferrari a AlphiTauri, stejně jako pro lidi z centrály Pirelli v Miláně neřešitelný problém. 

Pořadatelé se snaží dokázat, že život ve Vietnamu běží normálně. Jejich vláda jim ale vpadla do zad. Foto: Vietnam GP

V Itálii je situace nyní velmi vážná,“ netajil se svými obavami ještě před zveřejněním této informace šéf Scuderie Mattia Binotto. „Snažíme se co nejlépe chránit a přijali jsme pro to řadu pravidel. Záleží ale na tom, jak se k nám zachovají jednotlivé státy. Pokud přijmou omezení pro osoby, cestující z Itálie, bude to složité.

Koronavirus nemůžeme podcenit,“ doplnil ho Franz Tost z AlphaTauri. „Požádali jsme všechny naše spolupracovníky, aby na sebe dávali pozor. Například jsme radikálně redukovali služební cesty. Zaměstnanci, kteří bydlí v takzvané červené zóně, zůstávají doma. Nechceme, aby docházeli do továrny. Dodavatelé nás také nesmějí navštěvovat.

Další zádrhel: Do Austrálie se nedá z Evropy doletět bez mezipřistání. Obvyklá letiště pro přestup v Hongkongu a Singapuru jsou ovšem momentálně nepoužitelná. Letenky se tak na poslední chvíli přebukovávají via Dubaj.

Komentáře ke článku