Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

S osmnáctkami to je obtížnější

S osmnáctkami to je obtížnější

Švarcman si zvyká na nové pneumatiky

Od neděle do úterý absolvovala F2 v bahrajnském Sáchiru oficiální předsezonní testy. Zatímco v žebříčku nejrychlejších časů se umístil nejvýše Luca Ghiotto, v počtu odjetých kol byl nejlepší Robert Švarcman. Ruský nováček, který si své povýšení vysloužil loni ziskem titulu ve F3, odkroužil během tří dnů celkem 199 kol.

Během těchto příprav si pilot stáje Prema mimo jiné poprvé vyzkoušel jízdu na osmnáctipalcových pneumatikách, které si během letošní sezony odbudou v šampionátu premiéru. A přechod to pro něj nebyl jednoduchý.

„Nové pneumatiky jsou odlišné a za některých okolností je s nimi jízda obtížnější, například když chcete zatlačit v zatáčkách. Také jejich limit je v porovnání s předchozími pneumatikami odlišný. Máte méně času pochopit, že se dostáváte do přetáčivého smyku. Rovněž řízení je namáhavější,“ popsal svou první zkušenost s ráfky této velikosti dvacetiletý pilot.

Jízda s osmnáctipalcovými pneumatikami je pro Švarcmana náročnější. Foto: Prema

Pokud jde o zajeté časy, registrujeme Švarcmana v kombinovaných výsledcích testů na 11. příčce. Věří však, že společně se svým týmem kráčí po správné cestě.

„Věděli jsme, že bude chvíli trvat, než si na pneumatiky zvykneme. Myslím si ale, že jsme na tom dobře a já osobně se cítím fyzicky v pořádku. Každé kolo jsem mohl zvládnout lépe, hlavním cílem ale bylo dosáhnout zlepšení a naučit se co nejvíce. Nyní se těšíme na závodění. Musíme získat tolik bodů, kolik bude možné.“

Úvodní podnik letošní sezony nebude pro ruského závodníka znamenat pouze debut ve F2. Zároveň totiž půjde o jeho premiérové představení na bahrajnském okruhu, kde doposud ještě nezávodil.