Novinky

  • 18.07.2021 Good Lewis Hamilton (Mercedes) triumfoval ve VC Velké Británie v Silverstone

  • 17.07.2021 Good Premiérové prvenství ve sprintu získal v britské VC Max Verstappen (Red Bull)

  • 17.07.2021 Good Vítězem druhého tréninku na VC Velké Británie se stal Max Verstappen (Red Bull).

Facebook Instagram

Švarcmanův návrat do starých časů

Švarcmanův návrat do starých časů

Většinu prvního sprintu odjel s nefunkční vysílačkou

Čtvrtý podnik letošní sezony formule 2 v Silverstone zahájil nejlépe Robert Švarcman. Rus totiž ovládl úvodní sprint víkendu a dojel si pro svůj druhý triumf v sezoně. Tento výsledek ho v průběžném pořadí šampionátu vynesl na druhé místo, ze kterého nyní ztrácí pouze dva body na svého týmového kolegu u stáje Prema Oscara Piastriho.

Na své cestě za triumfem musel Švarcman překonat mimo jiné i potíže s vysílačkou, která mu po většinu závodu nefungovala: „Po první fázi zpomalovacího vozu jsem měl potíže s vysílačkou, takže jsem vůbec nemohl komunikovat se svým inženýrem. Začalo v ní praskat, tak jsem ji musel vypnout. Po většinu závodu jsem ji tedy neměl k dispozici. Bylo to jako za starých časů v sedmdesátých letech, kdy jste žádnou vysílačku neměli a byli jste pouze vy a auto. Bylo to docela super,“ prozradil Švarcman na pozávodní tiskové konferenci.

O svém vítězství rozhodl ruský pilot hned v úvodních metrech závodu. Po startu se totiž byl schopen prodrat ze čtvrtého místa až na první a to poté už byl schopen držet. I o svém vydařeném vstupu do závodu se na tiskové konferenci rozpovídal.

„Když jsem se rozjel, zaregistroval jsem, že Jüriho (Jüri Vips, startoval druhý – pozn. red.) start byl o něco pomalejší, takže jsem šel na vnitřek. Myslím, že Christian (Lundgaard, startoval z prvního místa – pozn. red.) jel někam doleva, takže jsem očekával, že předjedu Jüriho a pak budu bojovat s Christianem. Pak jsem se ale podíval doleva a tam nikdo nebyl. Do první zatáčky jsem tedy najížděl jako první a říkal jsem si, že to byl dobrý start. Pak už bylo třeba na to jenom tlačit,“ uvedl.

Robert Švarcman mohl v cíli prvního sprintu slavit. Foto: Ferrari Driver Academy

 

Do druhého sprintu se bude startovat podle výsledků úvodního sprintového klání. První desítka ale vyrazí v obráceném pořadí. To znamená, že Švarcmanovi bude patřit desáté místo. Z první příčky odstartuje Richard Verschoor před druhým Marcusem Armstrongem a třetím Danem Ticktumem.

Zdroj a úvodní foto: FIA Formula 2

Komentáře ke článku