Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Ghiotto vyzdvihuje Hitech

Ghiotto vyzdvihuje Hitech

Ital byl nejrychlejší v předsezonních testech

Loni nasvědčovalo vše tomu, že se Luca Ghiotto s formulí 2 rozloučí a po čtyřech letech strávených na této úrovni přesměruje svou pozornost zejména k závodům sportovních vozů. Nakonec se ale situace vyvinula trochu jinak. Ital totiž vyslyšel vábení nově příchozí stáje Hitech Grand Prix a zavázal se k ještě jednomu roku strávenému v předsíni F1.

A po skončení předsezonních testů, které hostil od neděle do úterý Bahrajn, tohoto rozhodnutí zatím litovat nemusí. Byl to totiž právě on, kdo si během těchto třídenních příprav připsal na své konto nejrychlejší čas. Dosáhl ho během závěrečného dne, kdy zaznamenal výkon 1:41,252 a o pouhých osm tisícin sekundy překonal pondělní čas pilota Carlinu Jehana Daruvaly. Po skončení testů pěl ódy zejména na adresu svého týmu.

„Bylo to skvělé. Ze všeho nejdříve bych rád pořádně pochválil svůj tým. Zkonstruoval totiž dva vozy v podstatě z ničeho. Také vím, že je obdržel hodně pozdě, protože ke vstupu do šampionátu se rozhodl na poslední chvíli. Monoposty tedy postavil za velice krátkou dobu a navíc je učinil rychlými. Myslím si tedy, že já i Nikita (Mazepin – týmový kolega Ghiotta) na něj můžeme být opravdu hrdí. Odvedl úžasnou práci. Užívám si, že jsem zpět a samozřejmě se těším, až budeme závodit,“ uvedl bronzový muž loňského ročníku.

Ghiotto navíc věří, že by svůj výkon z testů mohl na okruhu v Sáchiru zopakovat také během úvodního podniku letošní sezony, který je na programu během předposledního březnového víkendu: „Pokud bude vůz fungovat stejně dobře jako dnes (v úterý), tak proč ne?“

Loni italský závodník zažil v Bahrajnu vydařený začátek sezony. Zatímco v hlavním závodě víkendu nestačil pouze na současného pilota Williamsu ve F1 Nicholase Latifiho a cílovou pásku proťal jako druhý, ve sprintu se mu vedlo ještě o trochu lépe a dojel si pro první z trojice svých vítězství.

Loni Ghiotto zažil v Bahrajnu vydařený víkend. Foto: UNI-Virtuosi Racing