Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Podivuhodný případ Wolffových rolexek

Podivuhodný případ Wolffových rolexek

Vydíraný šéf Mercedesu je dal Ecclestoneovi, ale vrátily se mu

Bernie Ecclestone má teď spoustu času na rozdávání rozhovorů. O to více, že ​​za současných podmínek se i předpokládá, že nejsou dělány tváří v tvář. V rozhovoru pro F1-Insider vyprávěl zajímavý příběh o jedněch hodinkách značky Rolex.

Vše začalo v lednu 2013, když si Toto Wolff sbalil věci u Williamsu, aby si je vybalil v týmu Mercedes. Má se za to, že Colin Kolles měl převzít Wolffovo místo u Williamsu, zřejmě i s vlastnickým podílem v týmu. Tím by mu Wolff oplatil laskavost z roku 2009. Kolles, v tom čase již veterán F1, jenž v pozici šéfa týmu přežil transformaci Jordanu na Midland, Spyker a nakonec Force Indii a pak odešel k týmu HRT, Wolffa představil Berniemu Ecclestoneovi, což Rakušanovi otevřelo dveře do světa F1.

Jak víme, Kolles se do Williamsu nedostal a mezi bývalými kamarády vypukla zákopová válka. Nyní se dozvídáme, že Kollesův útok zastavil Ecclestone, sběratel náramkových hodinek, za což mu současný šéf týmu Mercedes poděkoval jedním vzácným exemplářem. Byly u něj až do roku 2019, kdy přišla bývalého šéfa F1 navštívit půvabná Susie Wolffová, kterou známe i jako testovací jezdkyni Williamsu.

"Minulý rok mě přišla navštívit Wolffova manželka, prý by si ráda prohlédla mou sbírku hodinek," vysvětluje 89letý Brit. "Ale ve skutečnosti měla pouze jeden cíl. Chtěla zpět jeho rolexky. Když je uviděla vystavené ve vitríně, začala lamentovat, jak je měl Toto rád, že jsou vzpomínkou na jeho otce. Byl jsem zaskočen a řekl jsem, že si je může nechat. Ani nepoděkovala. Až později jsem se rozpomněl, že Totovi již nepatří, protože mi je dal v roce 2013."

Šéf týmu Mercedes neměl zájem Ecclestonův příběh komentovat. Na rozdíl od Kollese, jenž se po roce 2013 neúspěšně snažil do F1 vrátit s novými majiteli týmu Caterham i s rumunským projektem Forza Rossa Racing.

"Vlastně jsem to byl já, kdo Totovi v roce 2013 řekl, že by měl Ecclestoneovi za jeho službičku nabídnout hodinky," okomentoval věc.

I tohle patřilo k práci testovací jezdkyně Williamsu. Foto: Williams

Není divu, že se Toto Wolff nevyjadřuje. Ecclestone takto potvrdil pravdivost klepů o vydírání z roku 2013, které Wolffa mohlo stát místo. Tehdy se říkalo, že Kolles má nahrávku, na níž si mu jeho (již bývalý) kamarád nevybíravými slovy stěžuje na nové kolegy ve vedení Mercedesu, jmenovitě na tehdejšího šéfa týmu Rosse Brawna, nevýkonného ředitele týmu Nikiho Laudu a nejvyššího představitele koncernu Daimler Dietera Zetscheho. Tak nevybíravě, že by ho to mohlo stát místo.

Tehdy Sport Bild napsal, že Kolles chce od Wolffa peníze. Ve skutečnosti mohl chtít akcie Williamsu za nepřiměřeně nízkou cenu. Nikdo ale nevěděl, jestli je tento příběh pravdivý. Teď už víme, že poškození dobrého jména Mercedesu a možná i interní válce ve Williamsu tehdy zabránil Ecclestone. A rozhovor pro F1-Insider je jeho poděkováním paní Wolffové za milou návštěvu.

Zdroj: FORMULE.CZ