Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Ecclestone: Nejlepší byl Prost!

 Ecclestone: Nejlepší byl Prost!

Vítězil v horších podmínkách než Schumacher a Senna.

Bernie Ecclestone si popovídal s Eddiem Jordanem a Charliem Turnerem, ale ne na téma prodeje F1. Malý velký šéf řekl svůj názor na interní souboj jezdců Mercedesu, nejlepšího jezdce F1 a příštího amerického prezidenta.

Předtím, než se z něj skrz obchod s komerčními právy stal boss F1, vlastnil tým Brabham. Jak by postupoval, kdyby šéfoval dominantnímu Mercedesu? Nechal by piloty závodit i přes kolize, jako to dělá Toto Wolff?

"V této části roku bych je určitě nechal závodit," řekl Ecclestone. "Pokud by se později během sezony stalo, že bych od nich potřeboval citlivější přístup a více týmové chování, protože jiný tým by byl blízko v šampionátu, tak bych jim asi řekl:" Bylo by lepší, kdybyste si toto uvědomili a možná i nechali toho druhého vyhrát závod, aby přinesl body. V takovém případě… Jeden z nich by určitě vyhrál šampionát."

Nejlepším jezdcem ze stovek, které viděl během desítek let v F1, byl Alain Prost.

"Pokud byste se mě zeptali, kdo byl nejlepším jezdcem… Řekl bych Prost. Michaelovi (Schumacherovi) pomáhalo hodně věcí. Mám na mysli tým a druhého jezdce týmu, který mu vždy pomáhal. V určitém období to platilo i pro (Ayrtona) Sennu, ale Prost takový luxus nikdy neměl. Vždy měl vedle sebe soupeře, Sennu a jiné výborné jezdce. Není snadné vybrat, ale vzhledem na všechny faktory bych řekl Prost."

Ecclestone, který se narodil v roce 1930, je známý i svým kontroverzním pohledem na politiku, kde podporuje jen politiky s potenciálem na "silnou hlavu státu". Vladimíra Putina by postavil do čela Evropské Unie a byznysmen Donald Trump podle něj jednoznačně patří do Bílého domu.

"Doufám v to. Pro svět by bylo dobré, kdyby vyhrál on."