Novinky

  • 29.03.2026 Good Italové zaokrouhlili počet získaných pole position na padesát

  • 29.03.2026 Good Kimi Antonelli je nejmladším jezdcem v čele mistrovství světa F1

  • 23.03.2026 Neutral Jack Crawford pojede za Aston Martin první volný trénink ve VC Japonska

Facebook Instagram

V Imole se pojede jediný trénink

V Imole se pojede jediný trénink

Velká cena se dá zvládnout za dva dny

Velká cena Emilie-Romagni v Imole se stane svým způsobem pokusným balónkem. Snaha ulevit týmům, absolvujícím předtím náročný přesun z Portugalska, vedla k jejímu zkrácení na pouhé dva dny. Jde tedy o řešení, po němž mnozí kritici nepříliš záživných pátků volají už dlouho.

Nyní FIA zveřejnila, jak to bude ve dnech 31. října a 1. listopadu konkrétně vypadat. Trénink je na programu jediný, v sobotu od 10 do 11.30 hodin. Ve 14 hodin potom začne kvalifikace. Nedělní závod odstartuje velmi netradičně už ve 13.10 hodin. 

Když F1 navštívila v roce 2006 Imolu zatím naposledy, vyhrál VC San Marina Michael Schumacher. Foto: Ferrari

Do Imoly se formule 1 vrací po čtrnácti letech, když předtím bývala dějištěm Velké ceny San Marina. Poprvé v historii se v Itálii uskuteční v jediné sezoně tři podniky šampionátu tři podniky šampionátu – kromě Imoly také v Monze a Mugellu.

Zdroj: FIA, titulní foto: Imola Circuit