Novinky

  • 01.12.2020 Neutral Haas oznámil, že jeho jezdcem ve F1 v roce 2021 bude Nikita Mazepin

  • 01.12.2020 Neutral Lewis Hamilton byl pozitivně testovaný na COVID-19 a nepojede víkendovou velkou cenu

  • 01.12.2020 Neutral Od dnešního dne je novým šéfem Audi Motorsport Julius Seebach

Facebook Instagram

Zaspal Mercedes Verstappenův útok?

Zaspal Mercedes Verstappenův útok?

Wolff chápe Bottasovo rozčarování

Valtteri Bottas obvinil stratégy Mercedesu, že zaspali útok Maxe Verstappena a následně jej obrali i o druhé místo ve prospěch Lewise Hamiltona. Doplatil totiž na krátký stint na tvrdých pneumatikách, který ho beztak ani na chvíli nevrátil do vedení závodu.

"Samozřejmě to je frustrující výsledek. Na startu první a v cíli třetí. To není ideální," hledal Fin slova po závodě. "Řekl bych, že náš tým spal, když se Max dostal před nás. A moje strategie měla k ideálu opravdu hodně, hodně daleko. Máme se z čeho poučit. Měl jsem rychlost, ale závod jsem dokončil na zničených pneumatikách."

Šéf týmu Toto Wolff nepřiznává, že na boxové zídce někdo udělal chybu, přestože nakonec Hamilton dostal lepší strategii a Bottasovo rozčarování je prý pochopitelné.

"Já si nemyslím, že jsme usnuli, ale chápu, proč to řekl. Ve skutečnosti jsme prostě byli pomalejší," řekl Wolff. "Myslí si, že jsme měli postupovat opačně než Max. To by však na výsledku nic nezměnilo, protože Max by byl na nových pneumatikách a my na těch, které již nebyly v nejlepším stavu. A pak vjel do boxové uličky rovnou před námi. Nevím, co jsme mohli udělat lépe.

Jistě, může být naštvaný, že on je třetí a Lewis druhý. Ale když jsme po jeho zastávce zkontrolovali pneumatiky, bylo na nich ještě hodně gumy, takže jsme Lewise nechali na trati déle. Pneumatiky způsobovaly vibrace, ale gumy na nich ještě bylo dost. Když v takové situaci počkáte, než z pneumatik ubude více gumy, jejich vlastnosti se zlepší. Proto jsme prodloužili Lewisův stint a on nakonec předjel Valtteriho. Samozřejmě, že tím není nadšený. Ale teď není nadšený nikdo z nás."

Hamilton tak sice nevyhrál závod, ale jeho bodový náskok v čele šampionátu se opět zvětšil.

Bottas po závodě hledal odpovědi. Foto: Mercedes

Zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Mercedes

Komentáře ke článku