V pondělí byl nejrychlejší Nannini

Posezonní testy F3 v Barceloně – 1. den

Na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya se dnes po bezmála měsíční pauze znovu objevily v akci vozy F3. Na programu byl úvodní den první série posezonních testů.

Nejrychlejší v něm byl Matteo Nannini. Italského závodníka jsme mohli během letošní sezony vídat u stáje Jenzer. Byl to právě barcelonský víkend, během něhož si připsal své letošní dva bodované výsledky. Zatímco do cíle úvodního závodu dorazil jako desátý, ve druhé jízdě bral po startu z první příčky třetí místo. Dnes usedl do kokpitu týmu Campos Racing a jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 1:32,170. Zítra bude synovec vítěze Velké ceny Japonska 1989 Alessandra Nanniniho testovat s ART Grand Prix.

Druhou příčku obsadil v kombinovaných výsledcích prvního dne katalánského testování Jake Hughes. Britský pilot, kterého již příští rok ve FIA F3 vídat nebudeme a v ruském Soči si odbyl debut ve formuli 2, nastoupil za tým HWA Racelab a zajel čas 1:32,427. Nejrychlejším jezdcem dne se sice rodák z Birminghamu nestal, nejvytrvalejším ale ano. Odkroužil totiž nejvíce kol ze všech – devadesát čtyři. Nejrychlejší trojici dne zkompletoval Calan Williams z Jenzeru. Novozélanďan dosáhl času 1:32,500.

Čtvrté místo obsadil Dennis Hauger (1:32,512). Na páté pozici se umístil současný vedoucí muž průběžného pořadí Eurocupu formule Renault Victor Martins (1:32,572), který i tady hájil barvy ART Grand Prix a byl nejrychlejším nováčkem. Šestý skončil Enzo Fittipaldi (1:32,615), sedmý Roman Staněk (1:32,625), který zítra vymění barvy ART Grand Prix za kombinézu Premy, osmý nejrychlejší jezdec odpolední části Jack Doohan (1:32,777), který ale své maximum stejně jako většina zaznamenal dopoledne, devátý Clément Novalak (1:32,816) a nejlepší desítku uzavřel David Schumacher (1:32,948).

Jack Doohan byl nejrychlejším mužem odpolední části. Foto: FIA F3

V akci se během pondělních jízd objevili dva čeští jezdci. Kromě Staňka nastoupil také Josef Knopp. Plzeňský rodák se svezl s monopostem Charouz Racing Systemu a s časem 1:35,758 obsadil poslední třicáté místo.

Knopp byl jedním z šestice závodníků, kteří svého maxima dosáhli odpoledne. Totéž se podařilo dvacátému čtvrtému Alessandru Famularovi (1:33,988), dvacátému pátému Amaurymu Cordeelovi (1:34,139), dvacátému šestému Jonnymu Edgarovi (1:34,389), dvacátému sedmému Patriku Pasmovi (1:34,911) a dvacátému osmému Rafaelu Villagomezovi (1:35,062). Poslední jmenovaný se postaral o jedinou červenou vlajku dne, když ztratil kontrolu nad svým vozem a roztočil se.