Novinky

  • 14.05.2021 Bad Závod IndyCar v Torontu (9.-11.6.) se kvůli covidu letos nepojede

  • 12.05.2021 Neutral Na startu Indy 500 bude devět vítězů z předchozích let

  • 09.05.2021 Good VC Španělska F1 vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Hamilton stále nemá smlouvu

Hamilton stále nemá smlouvu

A před Imolou ji nejspíš ani mít nebude

Na přestupovém trhu je stále dostatek jezdců, ale jen málo volných sedaček. Je zvláštní, že jedna z nich je stále v dominantním týmu posledních let, ve stáji Mercedesu. Navzdory ujištěním, že vše je v pořádku, Lewis Hamilton bude s týmem pokračovat a peníze rozhodně nejsou kamenem úrazu, je tady polovina října a smlouvy pořád nejsou podepsány.

"My chceme Lewise a on chce závodit za Mercedes," pronesl Wolff větu, kterou v rozhovorech opakuje již téměř rok, od konce minulé sezony. "Jaksi k tomu (k podpisu) ještě nedošlo. On bydlí v Monaku a já v Anglii. A teď není cestování z jedné země do druhé tak jednoduché."

Wolff v rozhovoru pro ORF naznačil, že záležitost by se už neměla odkládat déle než pár týdnů, aby se právní úkony a oficiální oznámení udělalo, dokud je F1 v Evropě. V polovině listopadu se bude závodit v Turecku a pak už pouze na Arabském poloostrově.

"Jeden z nás musí udělat první krok," uvedl Wolff, což je asi první náznak toho, že Hamilton a on v něčem dosud nenašli společnou řeč. Stále ani nevíme, zda Wolff zůstane na místě šéfa týmu Mercedes. Zatím pouze potvrdil, že chce zůstat s týmem, ale cestování po světě ho prý už unavuje.

Do dominantního týmu se vkrádá nejistota. Foto: Mercedes

Zdroj: ORF, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku