Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

FIA F3 bude testovat v Jerezu

FIA F3 bude testovat v Jerezu

V akci uvidíme i Ptáčka se Staňkem

Na formuli 3 čekají tento týden druhé letošní posezonní testy. Po dvojici testovacích dnů v Barceloně na začátku října se monoposty budou prohánět ve Španělsku i nyní, tentokrát ovšem na okruhu ve městě Jerez de la Frontera. V akci se objeví v úterý a ve středu. Každý z testovacích dnů bude složen ze dvou tříhodinových částí. Zatímco v úterý se bude jezdit nejprve od 9 do 12 hodin a poté od 14 do 17 hodin, ve středu se budou monoposty prohánět po okruhu od 9 do 12 hodin a později od 13 do 16 hodin.

Znovu uvidíme všech deset týmů. Nastoupí jak účastníci letošní sezony, tak piloti z nižších sérií. V první zmíněné skupině bude české fanoušky zajímat jméno Romana Staňka. Rodák z Valašského Meziříčí, který letos absolvoval svou debutovou sezonu ve FIA F3 u stáje Charouz Racing System, bude v úterý testovat pro ART Grand Prix. S francouzskou stájí se svezl už při barcelonském testování. Tam kromě toho usedl i do vozu Premy. 

Roman Staněk se znovu sveze s monopostem stáje ART Grand Prix. Foto: ART Grand Prix

Uvidíme ale i další letošní piloty FIA F3. Nastoupí rovněž Dennis Hauger, Igor Fraga, Matteo Nannini, Frederik Vesti, Oliver Caldwell, Jack Doohan, nejrychlejší muž barcelonských testů Clément Novalak, David Schumacher, Pierre-Louis Chovet, Enzo Fittipaldi, Sophia Flörschová, Calan Williams, David Beckmann a Cameron Das.

Českého pilota najdeme rovněž mezi jezdci nižších šampionátů. Stáj Campos dá totiž v úterý šanci Petru Ptáčkovi. Kromě pilota stáje R-ace GP v Eurocupu formule Renault se svezou i bratr pilota Ferrari Charlese Leclerca ve formuli 1 Arthur Leclerc, Caio Collet, Oliver Rasmussen, Jak Crawford, Johnathan Hoggard, lídr šampionátu ADAC F4 Jonny Edgar, Filip Ugran, Rafael Villagomez, Ido Cohen, Alessandro Famularo, Francesco Pizzi, Reshad de Gerus, Konsta Lappalainen, Nazim Azman a David Vidales. 

Petr Ptáček usedne do monopostu se startovním číslem 31, se kterým v letošní sezoně FIA F3 závodila Sophia Flörschová. Foto: Campos

Leclerc, Collet, Rasmussen, Crawford, Hoggard, Edgar, Ugran, Villagomez, Cohen a Famularo se již zúčastnili prvního posezonního testu v Barceloně. Pro Ptáčka, Pizziho, De Geruse, Lappalainena, Azmana a Vidalese půjde v monopostu FIA F3 o první svezení vůbec.

Stáj Jezdecká sestava pro první den Jezdecká sestava pro druhý den
Prema Racing Arthur Leclerc, Dennis Hauger, Caio Collet Arthur Leclerc, Dennis Hauger, Oliver Rasmussen
Hitech Grand Prix Igor Fraga, Jak Crawford, Johnathan Hoggard Igor Fraga, Jak Crawford, Matteo Nannini
ART Grand Prix Frederik Vesti, Oliver Caldwell, Roman Staněk Frederik Vesti, Oliver Caldwell, Caio Collet
Trident Jack Doohan, Clément Novalak, David Schumacher Jack Doohan, Clément Novalak, David Schumacher
HWA Racelab Pierre-Louis Chovet, Enzo Fittipaldi, Oliver Rasmussen Pierre-Louis Chovet, Enzo Fittipaldi, Sophia Flörschová
MP Motorsport Francesco Pizzi, Jonny Edgar, Matteo Nannini Francesco Pizzi, Jonny Edgar
Jenzer Motorsport Calan Williams, Filip Ugran, Rafael Villagomez Calan Williams, Filip Ugran, Rafael Villagomez
Charouz Racing System David Beckmann, Reshad de Gerus, Konsta Lappalainen David Beckmann, Reshad de Gerus, Konsta Lappalainen
Carlin Buzz Racing Ido Cohen, Nazim Azman, Cameron Das Ido Cohen, Nazim Azman, Cameron Das
Campos Racing Alessandro Famularo, David Vidales, Petr Ptáček Alessandro Famularo, David Vidales, Johnathan Hoggard

Zdroj: FIA F3, úvodní foto: Circuito de Jerez