Novinky

  • 24.01.2021 Neutral Šestnáctiletá Maya Weugová se stala první ženou, přijatou do juniorského programu Ferrari

  • 22.01.2021 Neutral První závod seriálu IndyCar v Barber Motorsports Parku byl posunut z 11. na 18. dubna

  • 22.01.2021 Neutral Jenson Button se stal poradcem týmu F1 Williams

Facebook Instagram

Nad Albonem se stahují černá mračna

Nad Albonem se stahují černá mračna

Red Bull je připraven vzít někoho zvenčí

Pokud se Alexander Albon do konce sezony nezlepší, Red Bull do týmu vezme jiného jezdce. O tom se mluvilo již před Velkou cenou Portugalska, kterou pak Thajec dokončil na nebodovaném dvanáctém místě.

"Přejeme si, aby Alex ukázal, že si to místo zaslouží a že nemusíme hledat nikoho jiného. Každý v týmu by si to přál," řekl šéf Red Bull Racingu Christian Horner. "V Mugellu to vypadalo, že se ledy konečně hnuly. Jenže teď měl pár těžkých víkendů. Musí ukázat, co v něm je. To je jeho cílem. Je oblíbeným členem týmu, jenže potřebujeme dva konkurenceschopné vozy, pokud máme bojovat proti Mercedesu. To je zase naším cílem."

Pierre Gasly, který si nedobrovolně s Albonem vyměnil místa před více než rokem, se cítí být připraven. Letos vyhrál Velkou cenu Itálie a v Portugalsku podal další silný výkon.

"Určitě ano," řekl Francouz, když byl dotázán, zda je v životní formě. "Nasbíral jsem důležité zkušenosti, závodní víkend jako celek zvládám lépe a více s rozvahou. V podstatě ve všem jsem teď silnější, než jsem byl."

Jenže Christian Horner Gaslyho do týmu nevezme.

"Ne. Myslím, že nejlepší bude, když si AlphaTauri nechá své jezdce. Pokud budeme muset hledat náhradní řešení pro sebe, budeme se muset poohlédnout mimo náš program. Nemáme nikoho vlastního, koho bychom velmi chtěli posadit do vozu. A na trhu jsou volní kvalitní jezdci, kteří by jinak příští rok mohli zůstat bez místa," připomněl.

Ale proč Horner nedá Gaslymu druhou šanci? Druhou šanci u AlphaTauri využil na výbornou.

"Náš vůz je hůře ovladatelný než AlphaTauri. Víme o tom, je to očividné. Náš vůz má nervózní zadek, s čím se většina jezdců těžko vypořádává. Max to zvládá neuvěřitelně dobře, ostatní mají problémy. Taková jsou fakta. Myslím, že kdyby Alex seděl ve voze AlphaTauri, pravděpodobně by měl velmi podobné výsledky jako Pierre," zdůraznil Horner.

Takže další výměna Gaslyho a Albona by nedávala smysl. V zákulisí VC Portugalska se šeptalo, že životní šanci by mohl dostat osvědčený Nico Hülkenberg.

"Nemám k tomu moc co říct, ale Nico je skvělý závodník. Na Nürburgringu se předvedl ve velmi dobrém světle a já si myslím, že by mohl být kvalitním týmovým kolegou. Já o tom ale nerozhoduji," nechal se slyšet Max Verstappen.

Albon by měl Verstappenovi krýt záda, ne se motat v horší části středu pole. Foto: Red Bull

Dalším zřejmým kandidátem je Sergio Pérez. O tom se minulý víkend najednou začalo mluvit jako o pravděpodobné náhradě za Georgea Russella u Williamsu. Toho však prý Toto Wolff později ujistil, že příští rok bude závodit ve velkých cenách. Russell je nyní přesvědčen, že fámu vypustil do světa Pérezův management, aby dostal Red Bull pod tlak. Mezitím Auto Bild napsal, že Pérez určitě nepůjde do Alfa Romeo.

"Většina lidí neví, jak mnoho přátel má Antonio (Giovinazzi) u Ferrari," prozradil o italském chráněnci Ferrari na základě informací z "důvěryhodného zdroje".

Albon mezitím uvedl, že mu Red Bull do konce sezony nestanovil přesný cíl, ale musí se přiblížit rychlosti týmového kolegy. Horner podotkl, že určitě má čas do konce sezony. Nenahradí ho předčasně, jak to v minulosti udělal Gaslymu a Kvjatovi. Kvjat je nejspíš ten, kdo by přišel o místo u AlphaTauri, pokud by se tam vrátil Albon. Rus přiznal, že smlouvu nemá.

Zdroj: Motorsport, MotorsportWeek, Sky, RTL, Auto Bild, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku