Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Sainz se připravil o druhou řadu

Sainz se připravil o druhou řadu

McLaren počítá pro zítřek s více zastávkami

Hodně vysoko myslel v dnešní kvalifikaci Carlos Sainz. S postupem do závěrečné fáze počítal jaksi automaticky.

Do ní jsem měl připravené dvě sady čerstvých měkkých pneumatik. Když si uvědomím, jak se vše vyvíjelo, určitě jsem mohl bojovat o čtvrté nebo páté místo,“ tvrdil přesvědčivě.

To zní hodně optimisticky, protože kolega Lando Norris skončil devátý. Zřejmě si ale syn rallyového šampiona věřil, že dá opravdu bombastické kolo…

Na druhou stranu neodvedl zřejmě Norris očekávaný výkon, jak vyplývá z vyjádření jeho šéfa Andrease Seidla: „Lando bohužel udělal v posledním kole chybu hned v první zatáčce, která ho stála minimálně dvě, tři pozice.“ 

McLaren věří, že v závodě se mu podaří ztrátu dohnat. Foto: McLaren

O příčinách Španělova výpadku, který zapříčinil vyvěšení červených praporků, prozatím není nic známo. Jezdec mluví jen o technickém problému, Seidl se odmítl vyjádřit zcela s tím, že auto teprve začali v garáži rozebírat.

Místo toho se rozpovídal o zítřku. „Předpokládáme, že všichni pojedou na dvě nebo dokonce tři zastávky. Vsadit na jedinou není podle našeho názoru možné. Klíčové bude dostat se správně do závodu. Naši kluci umějí s gumami zacházet docela dobře a tak pořád vidím šanci na solidní výsledek,“ prohlásil.

Zdroj: McLaren, úvodní foto: McLaren