Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Takovou rychlost jsem nečekal

Takovou rychlost jsem nečekal

Drugovich překonal svá vlastní očekávání

Sobotní závod formule 2 skončil vítězstvím Felipeho Drugoviche. Pilot MP Motorsportu dosáhl na své třetí letošní prvenství. Poprvé ale vystoupil na nejvyšší stupeň po hlavním závodě víkendu. Na své předchozí dva triumfy totiž dosáhl ve sprintu úvodního podniku na Red Bull Ringu a ve sprintovém závodě v Barceloně.

„Abych byl upřímný, takové tempo jsem neočekával. Věděl jsem, že máme šanci na pódium, ale nečekal jsem, že to dopadne takto. Všechno to přišlo v první zatáčce, když jsem se dostal do vedení. Potom můžete s pneumatikami hospodařit lépe než ostatní, protože určujete tempo,“ uvedl v cíli vítězný Brazilec.

Drugovich se sice dostal do vedení hned v úvodu, to ale neznamená, že by zbývající průběh závodu pro něj byl procházkou růžovým sadem. Po zastávce v boxech se totiž mimo jiné i kvůli výletu z dráhy propadl za Calluma Ilotta a na okamžik přišel o virtuální vedení.

„Po zastávce se mi na chvíli tak trochu zastavilo srdce. Dvakrát jsem probrzdil a ztratil vedení. Pneumatiky ale byly (tou dobou – pozn. red.) příliš studené, takže to nebyl velký problém. Navíc jsem měl o něco novější pneumatiky než Callum, takže jsem byl později rychlejší než on a předjel jsem ho. Po podniku v Soči jsem trochu překvapen. Neměli jsme tam dobré tempo a upřímně řečeno, byli jsme absolutně ztracení. Přijet sem, skončit druhý v kvalifikaci a pak zajet takový závod, to je docela překvapivé. Ale jsem s tím velice spokojen. Děkuji týmu, protože jsme se opět dali dohromady,“ dodal.

Premiérová sezona ve formuli 2 již přinesla Felipemu Drugovichovi tři vítězství. Foto: MP Motorsport

Jednalo se o první vítězství brazilského závodníka v hlavním závodě formule 2 od loňského podniku v Abú Zabí. Tam ovládl hlavní klání víkendu tehdejší pilot týmu DAMS Sérgio Sette Câmara.

Zdroj: Formula Scout, úvodní foto: FIA F2