Poslední den testů F2 zkrátila písečná bouře, kraloval MP Motorsport

Předsezonní testy F2 v Bahrajnu - 3. den

V pátek vyvrcholily v Bahrajnu předsezonní testy F2. Původně byly na programu opět dopolední i odpolední část, z nichž každá měla trvat dvě hodiny a půl. Nakonec se ale zvládla odjet pouze dopolední fáze. Poté přišla písečná bouře, která měla za následek nízkou viditelnost a odpolední jízdy tak musely být zrušeny.

Nejrychlejší byli při zkráceném závěrečném dni piloti stáje MP Motorsport. Lepším z jezdců nizozemského týmu byl Felipe Drugovich. Většina pilotů se ale dopoledne věnovala jízdám na dlouhou vzdálenost a nejlepší páteční časy tak byly o poznání pomalejší než v předchozích dvou dnech. Drugovichovo nejlepší kolo mělo hodnotu 1:44,911. To byl téměř o tři sekundy pomalejší výkon než Daruvalovo kolo ze středy a o více než tři vteřiny pomalejší ve srovnání s časem vítězného Liama Lawsona ze čtvrtka. Lawson se tak stal nejrychlejším pilotem celých testů.

Za Drugovichem skončil v pátek jeho týmový kolega Clément Novalak. Francouz zajel téměř o sekundu pomaleji než jeho parťák (1:45,883). Necelou desetinu na Novalaka ztratil třetí Jüri Vips (1:45,978).

Liam Lawson tentokrát obsadil čtvrté místo. Jehan Daruvala se umístil až na 15. pozici. Během dne zavlála pouze jedna červená vlajka. Postaral se o ni Ajumu Iwasa. Pilot týmu DAMS zůstal stát v osmé zatáčce. I tak ale dokázal zajet desátý nejrychlejší čas.