Novinky

  • 03.12.2021 Neutral Při kvalifikaci F2 v Saudské Arábii byl nejrychlejší vedoucí muž šampionátu Oscar Piastri.

  • 03.12.2021 Neutral Volný trénink F2 vyhrál v Saudské Arábii Robert Švarcman.

  • 02.12.2021 Neutral Pro podnik F2 v Saudské Arábii nominovalo Pirelli superměkkou a střední směs pneumatik.

Facebook Instagram

Cunodu nakopnul ke stíhací jízdě tým

Cunodu nakopnul ke stíhací jízdě tým

V neděli mu chce poděkovat vítězstvím

Předposlední podnik letošního ročníku formule 2 nezačal pro Jukiho Cunodu nejlépe. Pro Japonce, který je horkým kandidátem na místo u stáje AlphaTauri pro příští sezonu formule 1, totiž kvalifikace skončila předčasně poté, co se ocitl v hodinách. Do té doby nestihl zajet žádný čas a v sobotním hlavním závodě tak začínal z posledního dvacátého druhého místa.

V cíli závodu ale mohl být o poznání šťastnější. Podařilo se mu totiž propracovat až na šestou příčku. Později Cunoda uvedl, že ho k tomuto výkonu vyburcovali členové stáje Carlin. Ti jej po pátečním nezdaru podrželi.

„Tým mi pro tento víkend připravil velmi dobrý vůz, jen jsem včera (v pátek – pozn. red.) udělal hloupou chybu, když jsem se roztočil. Motor jsem udržel v chodu, když jsem ale podřadil ze druhého rychlostního stupně na první, okamžitě zhasnul. Hlavní příčinou včerejšího nezdaru bylo, že jsem se roztočil v ostrém kole. Bylo mi Carlinu opravdu líto, ale oni mě podrželi. Neustále mi opakovali, že to mohu zvládnout. Řekli, že to bude hodně těžké, ale ujistili mě, že jsem v závodech velmi rychlý. A já těmto slovům uvěřil,“ řekl po skončení sobotního závodu.

„Cílem bylo osmé místo a zisk pole position pro sprint, v kvalifikaci jsem ale na trati nestrávil žádný čas a nevěděl jsem, jaké tempo máme. Věřil jsem tedy týmu a své jízdě. Během prvních čtyř kol z pěti jsem cítil slušné tempo a i mé pneumatiky vypadaly dobře, takže jsem na to tlačil až do konce a získal šesté místo, což bylo vážně dobré.“

V sobotu musel Juki Cunoda začínat až z chvostu. Foto: Carlin

 

Do nedělního sprintu, na jehož startu dojde k otočení nejlepší osmičky ze sobotního závodu, tak Cunoda odstartuje jako třetí. Míří ale výše.

„Vážně chci pro tým získat první místo. Ano, dnes jsem byl šestý, ale kdybych se v kvalifikaci neroztočil, umístění mezi prvními třemi by bylo možné. Chci zítra poděkovat týmu dobrým výsledkem.“

Cunoda stále může pomýšlet na titul. Celkově je třetí a na vedoucího Micka Schumachera ztrácí 46 bodů.

Zdroj: FIA F2, úvodní foto: Carlin