Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Písek nejvíce svědčil Al-Attíjovi

Písek nejvíce svědčil Al-Attíjovi

2. etapa: Do čela Dakaru se posunul Peterhansel

Přetahovaná v čele Rallye Dakar pokračuje. Ve druhé etapě z Biši do Vádí al Davásiru měl tentokrát navrch Násir Al-Attíja. Po včerejším zaváhání se tak vrátil znovu do hry o celkový primát. Momentálně je třetí za duem Mini Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz starší.

Měřený úsek byl dlouhý 457 kilometrů a poprvé se v něm účastníci setkali s obávaným dunovým polem. Al-Attíja průběžně zrychloval a po 293 kilometrech se už dostal na druhou pozici za Peterhansela. Na kilometru 315 se propracoval do vedení a do cíle ještě na své největší konkurenty najel několik minut.

Dneska jsem na to pořádně šlápl a auto fungovalo skutečně skvěle,“ pochvaloval si Al-Attíja. „Také gumy držely výborně. Neudělali jsme žádnou chybu, takže jsem maximálně spokojený.

Lídrem soutěže se stal Peterhansel, protože Sainz v závěru dost zvolnil. „Hlavně mně šlo o to, abych neuvázl v dunách,“ svěřil se Francouz. „Hoši od Toyoty byli rychlejší, protože startovali až za námi a my jim ukazovali cestu.“ 

Ne všem dnes přálo štěstí... Foto: Rallye Dakar

Po včerejších třech defektech si spravil chuť Sébastien Loeb. Dojel šestý a v celkové klasifikaci se vrátil do první desítky.

Nedobře bohužel dopadla etapa pro Martina Prokopa, který se ztrátou třičtvrtě hodiny obsadil až 24. příčku. Z našich reprezentantů tak byl nejlepší dvacátý Miroslav Zapletal. Tomáš Ouředníček v době publikování tohoto článku ještě nefiguroval ve výsledkové listině.

Výsledky 2. etapy: 1. Násir Al-Attíja – Matthieu Baumel (QAT/F, Toyota), 2. Stéphane Peterhansel – Edouard Boulanger (F/F, Mini) +02:35, 3. Carlos Sainz – Lucas Cruz (E/E, Mini) +09:17, 4. Jazíd Al-Rajhi – Dirk von Zitzewitz (RSA/D, Toyota) +10:24, 5. Mathieu Serradori – Fabian Lurquin (F/B, Century) +10:27…20. Miroslav Zapletal – Marek Sýkora (CZ/SK, Ford) +41:33, 24. Martin Prokop – Viktor Chytka (CZ/CZ, Ford) +45:10.

Průběžné pořadí: 1. Stéphane Peterhansel – Edouard Boulanger (F/F, Mini), 2. Carlos Sainz – Lucas Cruz (E/E, Mini) +06:37, 3. Násir Al-Attíja – Matthieu Baumel (QAT/F, Toyota) +09:14, 4. Mathieu Serradori – Fabian Lurquin (F/B, Century) +14:21, 5. Jakub Przygonski – Timo Gottschalk (PL/D, Toyota) +24:27…13. Martin Prokop – Viktor Chytka (CZ/CZ, Ford) +46:53, 22. Miroslav Zapletal – Marek Sýkora (CZ/SK, Ford) +1:02:12.

Zdroj: původní reportáž redakce, úvodní foto: Rallye Dakar

Komentáře ke článku