Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Šest hodin tvrdé práce se Prokopovi vyplatilo

Šest hodin tvrdé práce se Prokopovi vyplatilo

Nezastavil ho ani děs běs

Ani po čtvrteční etapě letošního ročníku Rallye Dakar nemusela v táboře Martina Prokopa panovat špatná nálada. Jezdec stáje Benzina Orlen obsadil páté místo. Na stejnou pozici povyskočil také v průběžném pořadí soutěže.

„Byla to zatím nejdelší erzeta, šest hodin tvrdé práce. Od začátku to bylo strašně těžké na navigaci. Některá místa ve skalách se podle mě nedala ani projít. Motorkáři to nemohli vyjet, my jsme se tam s autama museli nějak vyškrábat. Navigačně to bylo strašně těžké. I my jsme se tam zamotali, ale s Vikym (spolujezdec Viktor Chytka – pozn. red.) jsme to parádně našli. Dneska to od něj byla super práce,“ uvedl Prokop.

Jihlavského rodáka potrápily také duny: „V posledních sto dvaceti kilometrech přišly měkké duny, to byl úplný děs běs. Dostali jsme hrozně zabrat. Ráno jsem přemýšlel, jaké tempo zvolit. Věděl jsem, že to bude extrémně těžké. Zvolil jsem takové tempo, o kterém jsem věděl, že ho udržím po celou dobu. Když se na mě někdo dotáhl, nechal jsem ho jet. Věděl jsem, že se musím starat hlavně sám o sebe."

Martin Prokop je zpátky mezi nejlepší pěticí. Foto: Benzina Orlen Team

Od celkového čtvrtého místa dělí Prokopa po čtvrtku bezmála pět a tři čtvrtě minuty. Na něm se nachází polský jezdec Jakub Przygonski. Na třetí příčku, kterou má ve svém držení Carlos Sainz, pak Prokop ztrácí zhruba dvacet dva minut.

 

Zdroj: Benzina Orlen Team, úvodní foto: Benzina Orlen Team