Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Weugová je první ženou v rudém

Weugová je první ženou v rudém

Šestnáctileté adeptce blahopřál i prezident FIA

Ferrari poprvé přijalo do své jezdecké akademie dívku. Angažování šestnáctileté Mayi Weugové se dostalo až nečekané mediální pozornosti.

Šéf Scuderie Mattia Binotto tuto událost označil jako významný krok pro Ferrari a za potvrzení jeho úsilí naplňovat heslo WeRaceAsOne. Radost projevil dokonce i prezident FIA Jean Todt. Není divu, protože kampani federace Girls on Track, mající za cíl přivést více příslušnic slabšího pohlaví do automobilového sportu, se tím dostalo potřebné injekce. 

Ve Fioranu se Weugová prosadila v konkurenci dalších tří kandidátek. Foto: Ferrari

Je to nanejvýš emocionální a historický moment,“ nechala se slyšet Michele Moutonová, někdejší skvělá rallyová pilotka a nyní předsedkyně ženské komise FIA. „Doufám, že jde o první vlaštovku a podobných projektů bude rychle přibývat.

Weugová, která se narodila ve Španělsku belgické matce a nizozemskému otci, je přitom na samotném počátku kariéry. Dosud závodila jen v motokárách, nyní jí čeká premiéra ve formuli 4.

Prosadila se ve výběrovém řízení proti třem dalším kandidátkám, Dorianě Pinové, Antonelle Bassaniové a Julii Ayoubové. Na ně zbyla cena útěchy v podobě testování pohárového Ferrari 488 Challenge EVO.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Ferrari

Komentáře ke článku