Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

Red Bull prý na RB16B nic neskrývá

Red Bull prý na RB16B nic neskrývá

Můžeme Markovi věřit?

Helmut Marko tvrdí, že za tím, co všechno jsme zatím z RB16B neviděli, nemáme hledat "žádnou záhadu". Žurnalisté, a hlavně analytici několika světových médií zabývajících se motorsportem si totiž všimli, že jsme z letošního vozu Red Bullu zatím viděli málo. Obrázků vypuštěných v den představení vozu nebylo mnoho a nedá se jim moc věřit, zatímco z filmovacího dne v Silverstone se tým podělil hlavně o záběry z jízdy Sergia Péreze ve starším voze Red Bullu a rozmazané, nic neukazující fotografie RB16B. Logickým předpokladem je, že Red Bull skrývá něco zajímavého v zadní části, která není na fotografií ze Silverstone téměř vůbec vidět.

"Neměli jsme moc času dělat fotografie," říká Helmut Marko o 100 kolech, které RB16B absolvovalo během dne, kterému se říká filmovací právě proto, že jeho účelem je umožnit týmům vyrobit si marketingové materiály.

"Pro nás bylo důležitější jezdit než dělat fotografie. Na voze není nic záhadného. Nemá šest kol, vzadu není nic neobyčejného. Je to prostě další vývojový stupeň loňského modelu. Cílem je, abychom byli schopni bojovat o vítězství hned od prvního závodu sezony. Hned v první den testů budeme mít stejný vůz, jaký bude na startu Velké ceny Bahrajnu."

Po filmovacím dni RB16B nám Red Bull ukázal mnoho fotografií RB15. Foto: Red Bull

Vyjádření šéfa motorsportu Red Bullu samozřejmě nezastavilo spekulace, že stáj výrazně upravila zadní část svého monopostu, prý hlavně v oblasti zavěšení. Změna v této části vozu by dávala smysl, jelikož pod karosérií je nová pohonná jednotka Hondy, do které japonská automobilka dala vše, co měla ve vývoji, jelikož na konci roku F1 opustí.

Zdroj: f1-insider, úvodní foto: Red Bull