Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Bottas přestal počítat změny v nastavení

Bottas přestal počítat změny v nastavení

Simulátor dostal zabrat.

Valtteri Bottas před prvním tréninkem na okruhu Imola zmínil, že v uplynulých týdnech makal v simulátoru Mercedesu. Týmu pomáhal v hledání nastavení, které by co nejlépe zakrylo slabiny vozu F1 W12.

"Dost času mezi závody jsem strávil v Brackley, v simulátoru. Pracoval jsem na nastavení. Snažím se najít řešení a pomoci týmu odemknout více z potenciálu našeho vozu," řekl Fin. "Už jsem přestal počítat, kolik různých nastavení jsme vyzkoušeli. Ale aspoň jsem sem přišel s tím, že vím, z čeho budu vybírat.

Očekáváme, že Red Bull bude silný v rychlých zatáčkách. Kromě toho jsou mezi vozy vesměs malé rozdíly. Ale Bahrajn je hodně specifický okruh, takže uvidíme. Kupříkladu asfalt v Bahrajnu je neobyčejně drsný a nabízí málo přilnavosti. Tento okruh má podstatně lepivější asfalt, pneumatiky se budou méně přehřívat, takže si musíme ještě počkat na srovnání konkurenceschopnosti."

Imola by mohla Mercedesu sednout lépe než Bahrajn. Foto: Mercedes

Mezitím se Andreas Seidl, šéf McLarenu, nechal slyšet, že celé věci se znevýhodněním vozů s nízkým sklonem, tedy Mercedesu a Aston Martinu, vůbec nevěří.

"Musím se usmívat vždy, když o tom slyším," řekl Seidl v rozhovoru pro n-tv. "Žádný tým není schopen říct, zda jeden koncept utrpěl více než druhý. Všechny týmy zůstaly při konceptech svých vozů z roku 2020. Nikdo nemá možnost udělat přímé srovnání."

Zdroj: Motorsport, n-tv, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku