Novinky

  • 28.11.2021 Bad Zemřel Frank Williams, zakladatel stejnojmenného týmu F1

  • 25.11.2021 Neutral Před 10 lety se Jan Charouz zúčastnil volného tréninku na VC Brazílie.

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

Facebook Instagram

Hamilton byl bez šance

Hamilton byl bez šance

Ztrátu pozice připisuje Hondě.

Lewis Hamilton na Silverstone vyhrál kvalifikaci, přesto dnes do Velké ceny Velké Británie odstartuje z druhého místa. Důvodem je, že se před něj v prvním sprintu v historii F1 dostal Max Verstappen. Rozhodl start, který měl jezdec Red Bullu s motorem Honda mnohem lepší a téměř bez boje přebral vedení. A jelikož první tři v cíli sprintu dostávají body, Verstappen se Hamiltonovi opět o bod vzdálil.

"Tento rok odvedli fantastickou práci na svém motoru. Mají úžasné starty a my jsme naopak zaostali. Musíme je zlepšit. Rozhodně není dobré, když takto přicházíme o body," řekl úřadující šampion.

Dnes to Hamilton nebude mít lehké, protože Verstappen vypadal, že má lepší závodní tempo než jezdci Mercedesu.

"Nasadil neuvěřitelné tempo a kdykoli chtěl, tak se mi vzdálil. Nebylo nic, co bych s tím mohl udělat. Musíme najít nějaký způsob, jak se zítra dostat před něj."

Hamiltonův pomalejší start zkřížil plány i kolegovi Valtterimu Bottasovi, který jako jeden z mála startoval na pneumatikách z nejměkčí směsi, aby se na startu pokusil dostat před Verstappena. Jedinou útěchou Mercedesu je, že vpředu budou jeho jezdci v přesile dva na jednoho, jelikož Sergio Pérez musí po odstoupení startovat z posledního místa.

"Chtěli jsme zkusit odlišnou strategii. Bylo asi zřejmé, že jsme se chtěli na startu nebo v prvním kole dostat před něj (Verstappena)," řekl Bottas. "Nepovedlo se. Měl dobrý start a já jsem byl v první zatáčce mírně blokován, takže jsem přišel o šanci."

Red Bull první, ale Mercedes v přesile. Foto: Mercedes

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes