Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Hamilton a Pitt pracují na společném filmu

Hamilton a Pitt pracují na společném filmu

Dostane Formule! neoficiální remake?

Poté, co streamovací služba Apple+ získala práva na připravovaný dokument o Lewisi Hamiltonovi, bude sedminásobný šampion zapojen i do dalšího jejího projektu, nejspíše podstatně většího.

Podle Variety dal Apple Original Films nejvyšší nabídku tvůrcům kinofilmu z prostředí Formule 1. Velkým lákadlem filmu má být Brad Pitt. Zatím nepojmenovaný film získal právo nakládat s licencí F1. Bude tedy moci použít jména reálných týmů, tratí a mnoho dalšího z toho, co chybělo filmu Formule! z roku 2001 se Silverstrem Stallonem (ačkoli mnozí mohou namítat, že tomu filmu chybělo mnohem více než jen licence).

Pitt, již 58letá filmová hvězda, si zahraje postaršího závodníka, jenž se vrátil z důchodu, aby závodil po boku mladého týmového kolegy ve světě velkých cen, nejrychlejších kol a nejtvrdší konkurence světové jezdecké špičky. To zní jaksi povědomě...

Režisérem filmu bude Jeseph Kosinski, kterému v kinech zrovna běží blockbuster Top Gun: Maverick s Tomem Cruisem. Scénář píše Ehren Kruger, výkonným producentem je Penni Thow, na seznamu co-producentů jsou Pitt i Lewis Hamilton. Nabízí se, aby si jezdec Mercedesu ve filmu střihl alespoň krátké cameo, ale nic takového nebylo oznámeno. Film bude po premiéře možné spatřit jedině v kinech, na Apple+ se dostane až po několika týdnech nebo měsících.

Hamilton měl ambici hrát v akčním filmu, místo toho si může zahrát sám sebe. Foto: Press service Lewis Hamilton

Zdroj: Variety, úvodní foto: Press service Brad Pitt