McLaughlin a jeho stájoví kolegové ovládli trénink

Music City Grand Prix – 2. trénink

Piloti týmu Penske opanovali sobotní volný trénink v Nashvillu. Nejrychlejší čas na nejmladší trati v kalendáři IndyCar zajel Scott McLaughlin, za ním skončil místní rodák Josef Newgarden a třetí příčka patřila lídrovi šampionátu Willu Powerovi. McLaughlin zajel čas 1:15,4609.

Trénink musel být ale hned po startu přerušen, protože ve zdi skončil VeeKay. A krátce po restartu se to samé stalo také Rahalovi, byť ten se dokázal i s poškozeným vozem dostat do boxů. Potíže měl i loňský vítěz kvalifikace v Nashvillu Herta, který skončil v 9. zatáčce v únikové zóně.

Trio pilotů týmu Penske se na první tři místa vyšvihlo půl hodiny před koncem, to to ale ještě nebylo definitivní pořadí, protože jiní piloti dokázali ještě jejich nadvládu narušit, například Grosjean, který se dostal na první místo.

Penskeho trojice se ale do čela vrátila. Nejprve se vedení ujal Newgarden, pak jej ale překonal McLaughlin a nakonec se na třetí místo vyšvihl Power. Čtvrtou příčku uzmul vítěz posledního závodu IndyCar v Indianapolisu Rossi. První pětku uzavírá nováček Kirkwood. Právě ten má od příští sezony Rossiho nahradit u týmu Andretti Autosport.

I přes to, že v závěrečných minutách poškodil svůj vůz po kontaktu se zdí, skončil na šesté příčce Rosenqvist. Potíže měl v závěru tréninku i DeFrancesco, ale oba se dokázali dostat po vlastní ose do boxů a trénink nemusel být předčasně ukončen.

Vítěz pátečního tréninku Lundgaard zajel devátý čas, umístil se za dvěma Andrettiho jezdci Grosjeanem a Hertou. Elitní desítku uzavírá další nováček Malukas. Šestinásobný šampion Dixon skončil hned za ním. Následovali jej další piloti bojující o titul Palou a O´Ward. Loňský vítěz a jezdec, který až do minulého závodu vedl šampionát, Marcus Ericsson, byl až 19.