Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Juniorka McLarenu se rozrůstá

Juniorka McLarenu se rozrůstá

Britský tým přibírá Dunna se Stenshornem

Alex Dunne a Martinius Stenshorne. To jsou dva nové přírůstky do jezdeckého vývojového programu stáje McLaren. Dvojice současných pilotů FIA F3 doplní na seznamu chráněnců týmu Uga Ugochukwua (evropská regionální formule), Patricia O´Warda (IndyCar), Rja Hirakawu (WEC), Gabriela Bortoleta (F2) a Biancu Bustamanteovou (F1 Academy).

"Oba jezdci jsou vzrušujícími a slibnými mladými závodnickými talenty, což ukázali svými výsledky v různých juniorských sériích včetně letošní sezony F3. Celý tým se těší, až Alexe a Martiniuse přivítá v rodině McLarenu. Budeme úzce spolupracovat, abychom v naší talentové základně podpořili jejich rozvoj," říká Stephanie Carlinová, která u McLarenu působí jako ředitelka obchodních operací pro F1 a rovněž má na starosti vývojový program.

Zatímco Dunne oslaví v listopadu 19. narozeniny, Stenshornemu bylo v únoru osmnáct. Mezi největší kariérní úspěchy prvního jmenovaného patří titul v britské F4 z roku 2022. Ve stejném roce dosáhl britský pilot i na stříbro v italském mistrovství této kategorie. Loni se stal vicemistrem v šampionátu GB3. Ve FIA F3 letos závodí za MP Motorsport, se kterým v úvodních dvou podnicích vybojoval 6 bodů. S nimi mu patří v průběžném pořadí 17. místo.

Stenshorne zažil nejlepší rok svého závodnického života loni. Nor tehdy skončil na celkovém druhém místě v evropské regionální formuli. Tehdy byl nad jeho síly pouze současný pilot F2 Andrea Kimi Antonelli, který byl v posledních dnech spojován s brzkým přesunem do F1 v kokpitu stáje Williams. Ve F3 závodí za Hitech a při sprintu v Melbourne dokázal zvítězit. V dalších třech závodech už ale nebodoval a mimo jiné i proto je momentálně až na celkové 13. pozici.

Martinius Stenshorne a Alex Dunne se stávají novými juniory McLarenu. Foto: McLarenJak Dunne, tak Stenshorne se znovu objeví na závodní dráze už tento víkend. FIA F3 totiž při Velké ceně Emilie-Romagni v Imole doprovodí formuli 1. Spolu s ní budou součástí doprovodného programu F2 a letos poprvé i Porsche Sueprcup.

Zdroj: McLaren, FIA F3, FORMULE.cz, úvodní foto: McLaren