Pokuty za fotografie formule 1 s cigaretovou reklamou F1
Tomáš Richtr
28.12. 2005
Tomáš Richtr
28.12. 2005
Třem francouzským deníkům.
Reklama na tabákové výrobky prostřednictvím formule 1 poprvé narazila v zemích, kde je zakázána, konkrétně ve Francii. Doplatily na to tři francouzské deníky (Le Point, Le Monde a Les Echos), které zprostředkovaly fotografie jezdců s overaly osazenými logy tabákových koncernů.
Za to je zažalovalo francouzské sdružení Práva nekuřáků, listy dostaly pokuty od 800 do 1000 euro. Sdružení Práva nekuřáků musí noviny zaplatit 2750 euro jako náhradu škody.
Ve Francii a jiných zemích mohou být publikace obohaceny fotografiemi, které neobsahují žádné cigaretové reklamy.

Související články
-
Arabové také proti tabákové reklamě
25.06. 2004 -
Antonelli nadělil Russellovi šest desetin
26.06. 2026 -
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026 -
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
