Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

BMW představilo nový vůz s označením F1.06

BMW představilo nový vůz s označením F1.06

[FOTO] "Osmiválce nejsou levnější ani lehčí."

Text: Martin Ševčík
 
Tým BMW Sauber dnes ve Valencii představil vůz, se kterým letos nastoupí ke své premiéře ve formuli 1. Podle zástupců týmu představuje stroj s označením F1.06 zcela nový koncept.
 
"Vůz jsme kompletně předělali," prohlásil šéf stáje Mario Theissen. Inženýři se díky nížšímu výkonu osmiválců soustředili především na aerodynamiku. Použití menších chladičů např. pomohlo optimalizovat obtékání vzduchu na bocích vozu.
 
Přední část vozu i s nosem byla výrazně snížena, což umožnilo nové připevnění zavěšení přední nápravy, jehož spodní část je přichycena přímo k šasi.
 
Motor BMW P86 podle Theissena ještě do první Velké ceny v Bahrajnu dozná změny.
 
"Osmiválce jsou kratší a mají menší objem, což odpovídá menšímu výkonu a také o něco nižší spotřebě. Nejsou však ani lehčí, ani levnější nebo méně komplikované," uvedl Heinz Paschen, technický ředitel mnichovského oddělení.
 
Převodovka byla vyrobena ještě v Hinwillu a jedná se o další vývojový stupeň loňského modelu. Příští inovace a další modely se však již budou připravovat v Mnichově.
 
První vůz si odbude svou premiéru na trati dnes ve Valencii. Druhé šasi by mělo začít testovat na začátku února, třetí potom v půli téhož měsíce.