Ferrari má double, Hamiltona zradila pneumatika

Grand Prix Turecka - závod

Felipe Massa si dojel pro vítězství tam, kde před rokem získal své první, jen s těsným náskokem před týmovým kolegou Kimim Räikkönenem. Šance Lewise Hamiltona dostat se aspoň před Räikkönena vzaly za své těsně před druhými zastávkami v boxech, kde se oddělil běhoun pravé přední pneumatiky a Hamilton ztratil hodně času.

Hamilton startoval z první řady vedle Felipeho Massy, ale ferrari byla na startu rychlejší a Fernando Alonso se dokonce propadl za oba vozy BMW. Massa a Räikkönen se drželi těsně za sebou a Hamilton zajel k první zastávce později - ztrátu sice zredukoval, ale ne dostatečně.

Hamilton se svými potížemi se dostal až za Roberta Kubicu a Alonso se propracoval na stupně vítězů. Robert Kubica své zastávky v boxech prokoučoval a spadl na osmé místo za Kovalainena a Rosberga.

Závod byl atypický svou úmrtností - ze závodu odstoupil jen Mark Webber s monopostem Red Bull.

Hamilton měl nejspíše poškozené přední přítlačné křídlo, čehož chtěl využít Heikki Kovalainen, aby jej dostihl a předjel. Už to ale nestihl, podobně jako se nezměnilo pořadí mezi těsně bojujícími Rosbergem a Kubicou.