Dva nevyplacení věřitelé žalují Spyker F1
Petr Kříž
29.08. 2007
Petr Kříž
29.08. 2007
Spyker jim má dohromady dlužit 472.000 amerických dolarů.
Tým Spyker, který se zmítá ve finančních nesnázích, bude nyní asi nucen dostavit se k soudu kvůli dvěma nespokojeným věřitelům. Ti požadují, aby mateřská společnost Spyker Cars N.V., jenž vyrábí sportovní silniční vozy, vyhlásila bankrot. Pojišťovací společnost Zurich a jedna soukromá osoba tvrdí, že jim Spyker dohromady dluží 472.000 amerických dolarů. Zakladatel a ředitel Spykeru Victor Muller se těmito zprávami, zdá se, netrápí:
"Žádostí o vyhlášení konkurzu jsou denně podávány stovky," řekl.
Hodnota Spykeru Cars N.V. od roku 2007 klesla z 21 Eur na aktuálních 4.30 Eura za akcii.
Související články
-
Může se Markus Winkelhock triumfálně vrátit?
20.12. 2010 -
Spyker ještě nebyl zcela předán
03.03. 2008 -
Force India vstoupí do zimních příprav s pěticí jezdců
10.11. 2007 -
Spyker končí, přichází Force India!
20.10. 2007 -
Arbitráž kvůli zákaznickému šasi 9. října 2007
04.10. 2007 -
Spyker byl definitivně prodán
21.09. 2007 -
Roldan Rodriguez bude testovat pro Spyker
20.09. 2007 -
Spyker od arbitráže neupustí
20.09. 2007

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
