Hamilton za počínání během GP Japonska nepenalizován F1
Petr Kříž
05.10. 2007
Petr Kříž
05.10. 2007
Vettelovi byl trest zrušen.
Komisaři se rozhodli Lewise Hamiltona za údajnou nebezpečnou jízdu za zpomalovacím vozem během Velké ceny Japonska nepotrestat.
Vyšetřování následovalo po soudech, které vinily Hamiltona za kolizi Sebastiana Vettela z Toro Rosso a Marka Webbera z Red Bullu, po které oba piloti odstoupili ze závodu z druhého a třetího místa.
Vettel byl zpočátku obviněn za náraz do Webbera a dostal za něj trest odsunu o deset míst na startovním roštu Velké ceny Číny. Komisaři toto rozhodnutí stáhli a Vettela napomenuli.
Související články
-
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Hamilton našel italského Bona
19.06. 2026 -
Nemožné se stalo realitou
15.06. 2026 -
Hamilton měl štěstí i odvahu, Antonelli pořádnou smůlu
14.06. 2026 -
Proč tolik penalizací?
09.06. 2026 -
Ferrari opět na prvních dvou místech
05.06. 2026 -
Hamilton je bez simulátoru nadšený
27.05. 2026 -
Hamilton do důchodu? Zapomeňte!
22.05. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
