Šéf GPDA: Hamilton do asociace vstupovat nemusí F1
Tomáš Richtr
19.03. 2008
Tomáš Richtr
19.03. 2008
Ani Räikkönen, Sutil a Davidson.
Pedro de la Rosa nehodlá tlačit na Lewise Hamiltona, Kimoho Räikkönena, Adriana Sutila a Anthonyho Davidsona, kteří nejsou členy Asociace jezdců Grand Prix (GPDA), aby do ní vstoupili.
Cílem GPDA je ve spolupráci s FIA hájit zájmy jezdců v oblasti bezpečnosti.
Pedro de la Rosa se ale za Hamiltona a jeho kolegy postavil s tím, že žádný tlak na závodníky, aby vstoupili, nehodlá vyvíjet. Jsou prý užiteční v oblasti bezpečnosti i tak.
"Členství není povinné a při řešení otázek bezpečnosti se vždy angažoval," řekl de la Rosa.
Jezdci GPDA se scházejí každý pátek v dějišti velké ceny.
Související články
-
Hamilton je příliš zaneprázdněn, než aby vstoupil do GPDA
15.03. 2008 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Hamilton našel italského Bona
19.06. 2026 -
Nemožné se stalo realitou
15.06. 2026 -
Hamilton měl štěstí i odvahu, Antonelli pořádnou smůlu
14.06. 2026 -
Proč tolik penalizací?
09.06. 2026 -
Ferrari opět na prvních dvou místech
05.06. 2026 -
Hamilton je bez simulátoru nadšený
27.05. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
