V Macau odstartuje z pole-position Carlo van Dam

F3, Macau - kvalifikace

Šampion japonské odnože formule 3 Carlo van Dam si dnes zajistil pole-position pro tradiční závod v ulicích Macaa. Nizozemec sebral nejrychlejší čas Samovi Birdovi těsně před koncem incidenty nabité kvalifikace.

Závěr boje o pole-position si jezdci museli nechat až na poslední kolo, když chvíli před koncem havaroval Kei Cozzolino a způsobil tak vyvěšení červených vlajek.

Bird se dostal na čelo tabulky pouhou sekundu před tímto incidentem, když pak byla kvalifikace restartována, zbyly už jen necelé čtyři minuty do konce.

Stefano Coletti dostal smyk v zatáčce Police, takže už jen jezdci jedoucí po trati před ním mohli dokončit své měřené kolo. Van Dam si svůj pokud perfektně načasoval a překonal Birda o 142 tisícin sekundy, jeho týmový kolega Keisuke Kunimoto pak zajel třetí čas.

Edoardo Mortara, který si včera vyjel provizorní pole-position, skončil čtvrtý, za ním se kvalifikovali Roberto Streit a Roberto Merhi.

Kvalifikace byla červenými vlajkami poprvé přerušena dvanáct minut před koncem, když byl Jules Bianchi široký v Curva R. Francouz narazil zadní částí vozu do bariéry a přišel o levé zadní kolo, které se zakutálelo doprostřed trati a zůstalo stát v nebezpečné pozici.

Sam Bird navíc přišel o své druhé místo kvůli penalizaci tří míst na roštu za to, že v dnešním ranním tréninku nerespektoval povolání k převážení. První řadu tak obsadí vozy týmu TOM'S, na pole-position se postaví Carlo van Dam před Keisukem Kunimotem.

Ze druhé řady odstartují Edoardo Mortara s Robertem Streitem, třetí řada pak patří Samu Birdovi a Robertu Merhimu.